2020 Olimpiyat madalyaları yapımında ilginç karar alındı

Now Reading
2020 Olimpiyat madalyaları yapımında ilginç karar alındı

2020 Olimpiyat ve Paralimpik oyunları Japonya, Tokyo’da düzenlenecek.  2020 Olimpiyat ve Paralimpik oyunları neticesinde dereceye gireceklere 5000 adet madalya dağıtılacak.  Japonya madalya yapımında geri dönüştürülmüş eski teknoloji ile üretmeyi planladığını duyurdu.

Japonya, 5.000 adet madalyanın üretimi için gerekli malzemeyi toplamak amacı ile ülke halkını eski telefon ve küçük eşyaları bağışlamaya çağırıyor. Nisan ayından itibaren, Japonya’daki ofislere ve telefon mağazalarına kutular yerleştirilecek ve proje için gerekli metal toplanılmaya çalışılacak.

•Londra’da düzenlenen 2012 Olimpiyat oyunlarında, 9,6 kg altın, 1.210 kg gümüş ve 700 kg bakır (bronz için gerekli olan asıl malzeme) madalyalar için kullanılmıştı.

Bu proje, ülkenin sürdürülebilirlik ve günlük eşyaların geri dönüşümünü desteklemek için de kullanacağı bir reklam olacak. Tokyo 2020 Spor Yöneticisi Koji Murofushi, Dünya üzerindeki kaynakların bir limiti olduğunu ve bunların geri dönüşümünün, bizleri çevre hakkında düşünmemizi de sağlayacağını belirtmekte. Ayrıca bu durum, ilk defa bir olimpiyatın gerekli malzemeleri maden firmaları dışında bir kaynaktan sağlanması olacak…

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın