30 bin $ değerinde Nixie tüplü masa saati

Now Reading
30 bin $ değerinde Nixie tüplü masa saati

Çek mühendis Dalibor Farny tarafından tasarlanan özel tüpler ile zamanı gösterecek olan saat Alberto Schileo ve Frank Buchwald‘ın üretimi ile Nixie Machine II yeniden can buldu.

İşin hikayesi çok uzun süren bir süreç aslında. 2011 yılında Nixie tüpleri üzerinde çalışmaya başlayan Çek mühendis Dalibor Farny uzun süren çalışmanın ardından 2013 yılında ilk prototip ampülü üretiyor ve çalışmalarına durmadan devam ediyor. 2016 yılında seri üretim sürecine başlayan Dalibor Farny 2016 yılı ortasında Zen Nixie Clock üretiyor.

Nixie Machine II, Sovyetler Birliği döneminde yüzlerce Nixie tüpü icat eden Alberto Schileo ve Alman tasarımcı Frank Buchwald’ın ikinci şaheseri. Nixie Machine I’in gelişmiş versiyonu, 2017 başında tamamlandı ve sınırlı sayıda üretilerek satışa sunuldu bile.

Nixie Machine II Özellikleri

1,2 metrelik bir çelik ve pirinç yığını olan Nixie Machine II’nin üst kısmına her biri zamanın bir hanesini gösteren altı adet Nixie tüpü bulunuyor.

Entegre WiFi kontrol ünitesine de sahip olan Nixie Machine II, böylece en doğru zamanı göstermek için bağlı olduğu bilgisayar ya da akıllı telefonları kullanabiliyor. Nixie Machine II’den sadece 12 adet üretildi ve fiyat etiketinde 30 bin dolar yazıyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın