Akıllı android Ayna karşınızda

Now Reading
Akıllı android Ayna karşınızda

CES Teknoloji Fuarı’nda tanıtımı yapılan akıllı cihazların haricinde en çok ilgiyi akıllı eşyalar çekti. Dev dokunmatik ekranlı buzdolaplarından, üzerindeki cep telefonlarına otomatik bağlanan cam masalara kadar sıra dışı tasarımlarla tanıştık. Fakat fuarda yer bulamayan birçok tasarımda var elbette.

akıllı android ayna-1Bir Google çalışanı olan Max Braun, banyo aynasını akıllı bir aynaya çevirmiş durumda. Filimlerden esinlenen Braun, aynasınıakıllı yapmak için Android arayüzünü kullanmış. Braun, çift yönlü bir ayna, görüntüleme paneli ve bir kontrol kartı kullanarak bu basit tasarımı ortaya koydu.Ekran sadece birkaç milimetre kalınlığında ve aynanın içine gömülü vaziyette. Braun, en kısa zamanda fikrini geliştirip daha kullanışlı hâle getirmek istiyor.

Şu an ayna üzerindeki uygulamalar; Aynanın sağında tarih ve saat, solunda ise hava durumu ve güncel haberler yer alıyor. Ekranı kasten renksiz tutan Braun, Android API (Uygulama Programlama Arayüzü) yoluyla bilgileri güncelliyor.

Yakın zamanda trafik durumu, anımsatıcılar ve benzeri kartlar da ekleyecek. Google’ın sesli arama özelliği sayesinde aynaya sesli komutlar da verilebilecek.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın