Akıllı Basketbol Topu dünyada ilk!

Now Reading
Akıllı Basketbol Topu dünyada ilk!

Spor malzemeleri üreticisi Wilson, dünyanın ilk akıllı basketbol topunu tanıttı. Wilson X Connected Basketball, içine bulunan sensörlerle her şutu algılayabiliyor ve iki sayılık ile üç sayılık atışlar, faul atışları ile kaçan şutlar arasındaki farkı da ayırt edebiliyor.
Wilson X Connected Basketball-1Akıllı telefona yüklenen bir uygulama ile çalışıyor. Topun içine yerleştirilen sensörler, Bluetooth bağlantısı sayesinde akıllı telefonla temasa geçiyor ve kaydedilen tüm verilerin telefon üzerinde kaydedilmesini ve görüntülenmesini sağlıyor.

İtatistik oranlamalar

Uzun dönemli istatistikler de tutabilen aplikasyon, dört farklı moduyla kullanıcıya herhangi bir zaman diliminde aldığı sonuçlar ile kaydettiği gelişimi de oransal olarak verebiliyor. Aplikasyon ayrıca, kullanıcı isterse başarılı şutlardan sonra sanki bir basketbol stadyumunda oynuyormuş gibi seyirci tezahüratları da yapabiliyor.

Wilson X Connected Basketball’a yerleştirilen sensörlerin pilleri 100 bin atışa kadar şarj ömrüne sahip. Bu da ortalama bir basketbol amatörü için yaklaşık 2 yıl anlamına geliyor. Bu süre sonunda kullanıcı isterse sensörleri yeniden şarj edebiliyor, pilleri değiştirebiliyor veya yeni bir top alabiliyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın