Now Reading
Akıllı telefonların Pil-Batarya mAh değerleri

Cep telefonları insan hayatına girdiği günden bu yana her çıkan yeni modelde farklı özellikler ile bizlere sunuluyor. Her modelinin birbirine olan üstünlüğü bazen kamerası ile, bazen, işletim sisteminin hızı ile bazen pil kullanım ömrü ile ve diğer çeşitli öne çıkan özelliklerle sınanmakta.

Cep telefonu olarak hayatımıza giren cihazlar içinde bulunduğumuz zaman içerisinde “akıllı telefon” olarak anılmakta.  Akıllı olmasının yanında getirdiği dezavantajları da unutmamak gerek tabi. Sürekli akıllı olmaya çalışan bu cihazların pil ömürleri gün geçtikçe ters orantıda değişiyor gibi…  mAh değerleri artsa bile bir sonraki şarja kadar geçen süre oldukça az bir süre…

Yeni bir telefon alma istediğimizde ihtiyaçlarımız doğrultusunda (maddi imkanlar yettiğince) alacağımız telefona karar veriyoruz. Yine de uzun pil süresi kullanımı sunan cihazlar tüm kullanıcıların ilk ortak beklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Aşağıdaki listede akıllı telefonların mAh değerlerini “sayısal” olarak listeliyoruz. Listenin referans olabileceğini düşünüyoruz. Unutulmamalıdır ki mAh değeri yüksek olan bir akıllı telefonun kullanım süresi en uzun olduğu anlamına gelmiyor.

Pil Listesi

Tüm Özelliklerin Listelendiği TELEFON BULMA ROBOTU ‘na buradan erişebilirsiniz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
100%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın