Android 7.0 Nougat Samsung güncelleme takvimi

Now Reading
Android 7.0 Nougat Samsung güncelleme takvimi

Samsung marka akıllı telefon kullanıcısı iseniz telefonunuzun Android 7.0 Nougat güncellemesini alacağı günü merak ediyorsunuzdur.  Samsung Türkiye, Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak cihazların bir listesini ve gerçekleşeceği tarihleri açıkladı. Listede bir çok Samsung akıllı telefon ve tablet bulunuyor.

Samsung Türkiye, resmi web sitesi aracılığıyla bu yıl Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak 20 akıllı telefonun listesini yayınladı. Galaxy S7 ve S7 edge 13 Şubat tarihinde 7.0 Nougat güncellemesi almaya başladığı için listenin en üstünde yer alıyor. Bu gidişle bu ayın sonuna kadar birçok ülkedeki Galaxy S7 ve S7 edge modelleri güncellemeyi almış olacak. Uygulama işlemcisi yazılımı (Diğer ülkeler ile kullanılan ortak yazılım)

Avrupa Bölgesi genel yazılım versiyonu
• AP: G930FXXU1DQB7
• CP: G930FXXU1DQB1
• CSC: G930FOXX1DQB7

Türkiye için geliştirilen yazılım versiyonu
• AP: G930FXXU1DQB7
• CP: G930FXXU1DQB1
• CSC: G930FOJV1DQB7

Pilot bölge olarak, Avrupa bölgesinde ilk olarak “XX” koduna sahip CSC versiyonu bulunan yazılım test edilmektedir. Testler başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra yine belirlenen pilot ülkelerde FOTA açılmaktadır.

Bu esnada, ülkemizinde dahil olduğu diğer ülkeler için CSC yazılımı hazırlanmaktadır. Ülkemizin CSC kodu “JV” veya “JT” olarak düzenlenmektedir ve yasal olarak desteklenmesi gereken özelliklerin yanında, GSM operatörlerimizin talep ettiği özellikler eklenmektedir.

Yapılan bu ek çalışmalar da normal olarak vakit almakta ve Avrupa bölgesinde pilot olarak seçilen ülke ile aramızda zaman farkı yaratmaktadır.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın