Android Marshmallow ‘un açıklanan ön özellikleri

Now Reading
Android Marshmallow ‘un açıklanan ön özellikleri

Google, bu hafta içinde iki adet Nexus model akıllı telefon lansmanını yapmıştı. Bu iki telefon Android Marshmallow v6.0 işletim sistemi ile çalışacak. Lansman sırasında Marshmallow ‘un da birkaç sürpriz özelliği de açıklandı.

Açıklamalar neticesinde “Google now” biraz daha geliştirilmiş. Google Now eskisine nazaran daha etkin verimli şekilde çalışacak ve sesli komutlar sayesinde uygulama kontrolleri sağlanabilecek.

Marshmallow ‘un diğer bir özelliğinin adı ise “DOZE” . Bu özellik kullanıcıların en büyük problemlerinden birisi olan batarya performansını olumlu yönde etkileyecek. Telefonu kullanmadığınızda DOZE (derin uyku) moduna geçerek batarya performansının artırılması hedefleniyor.  Bu özellik sayesinde Nexus 5 modelinde Doze güç yönetimi sayesinde %30 dafazla pil ömrü sunulacağı iddaa ediliyor.

Marshmallow önümüzdeki hafta itibari ile Nexus model cihazlara dağıtılmaya başlanacak. Diğer android telefonlara ise Android Marshmallow ‘un ne zaman dağıtılmaya başlanacağı merak konusu olmaya şimdilik devam ediyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın