Now Reading
Android Nougat hackleyebilene 200bin$ ödül!

Google android in güvenliğinden oldukça emin. Android’in en yeni versiyon  Nougat , gelişi ile birçok yeniliğin beraberinde güvenlik konusunda da önemli geliştirmeler ve güncellemeler ile birlikte geliyor. Google, bu kadar güvenliğin üzerinde durduğunu ve güvenli bir yazılım olduğunu kanıtlama çabasında olsa gerek yeni bir ödüllü yarışma düzenlemiş durumda.

Yarışmanın adı The Project Zero olarak lanse edildi. Bu yarışmaya göre Nexus 5X ve Nexus 6P cihazlardaki herhangi bir Android Nougat sürümünü hacklemeyi başaran ilk hackera 200.000$ para ödülü vereceğini açıkladı.

Yarışma koşulları oldukça zorlayıcı

Fakat Google’ın yarışma için sunduğu şartlar oldukça zorlayıcı. Hackerların, cihazların sadece telefon numaralarını ve e-posta adreslerini bilerek hacklemelerini isteyen Google, sadece resmi Gmail uygulaması içerisinde mail görüntülenmesi ve SMS içeriğinin okunması dışında dışında cihazla olan bütün fiziksel temasları yasaklamış durumda.

İkinci ve Üçüncüye ödül!

13 Eylül 2016 başlayan yarışma 14 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Ayrıca yarışmada ikinci olan kişiye 100.000 $, üçüncü olan kişiye ise 50.000 $ para ödülü de verilecek.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın