Now Reading
Apple iPhone 7

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 7 Eylül’de düzenlenen etkinlikle tanıtıldı ve ardından 16 Eylül tarihinde de Amerika’da satışa sunuldu.

İphone 7 çıktığı günden beri büyük ilgi görmeye devam ediyor.En çok eleştirilen yönü ise İphone 7 fiyatı.Tasarım konusunda değişikliğe pek gitmesede yeni renk modellerini getirdi. Siyah renk geri döndü İki çeşit olan siyah renk Ağırbaşlı bir mat Siyah ve parlak bir Simsiyah model mevcut.

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus toz ve suya dayanıklı unibody bir gövde ile tasarlanmış durumda.

TASARIM 📐

Yeni siyah ve simsiyah renk seçenekleri, Suya ve sıçramalara dayanıklı tasarım, Yeni Ana Ekran düğmesi gibi tasarımsal değişiklikler sunan iPhone 7, yinede bir önceki modelden tasarımsal anlamda çokta fazla farklılığı yok diyebiliriz.

Renk seçenekleri bölümünde; Yeni gelen iki renk Mat Siyah, Parlak Simsiyah. Bunların yanında önceden beri gelen Gümüş, Altın ve Roze altın renk seçenekleriyle sunulmaya devam ediyor. Suya dayanıklı tasarım.Kasası tamamen yeniden tasarlanan iPhone 7, aynı zamanda suya dayanıklı ilk iPhone olma özelliğini taşıyor. Yani şimdi su dökülmelerine ve sıçramalarına, hatta tozlu ortamlara karşı dayanıklılık vadediyor.

Yepyeni Ana Ekran düğmesi.
iPhone 7’nin Ana Ekran düğmesi yeniden tasarlanmış durumda.

iPhone 7’nin Ana Ekran düğmesi sağlam, hassas ve kuvvete duyarlı olacak şekilde tasarlanmış sabit bir düğme. Yeni Taptic Engine ile birlikte çalışıyor ve bastığınız an size hassas dokunsal geri bildirimler veriyor. Üstelik kişiselleştirilebiliyor.

Kullanıcıları üzerin bir gelişe olarak kulaklık girişinin iPhone 7 ‘de olmaması. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla bu tarafa bir hoparlör ızgarası yerleştirilmiş. Bu arada kutu içeriğinde yer alan Earpod’ların Lightning uyumlu olduğunu da söyleyelim. Ayrıca kutu içeriğinde Lightning’i normal kulaklık girişine dönüştüren bir aparat da yer alıyor.

EKRAN田

Apple, iphone 7 ekranının dijital sinema endüstrisiyle aynı renk formatına sahip olduğunu iddia ediyor. Bunun anlamı ekrandaki her şey çok daha canlı ve çok daha göz alıcı görünüyormuş.

Wide Color Gamut Display özelliğinin eklendiği iPhone 7’nin ekranı, iPhone 6s vs 6 modellerine göre göze daha iyi gelen bir deneyim sunuyor. Ekran çözünürlüğünde bir değişim olmadığını görüyoruz, önceki modelde olduğu gibi 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda

iPhone 7’nin yeni Retina HD ekranı, 3D Touch özelliğini iOS’un tamamına entegre edilmiş durumda. Yani Mesajlar, Takvim, Mail ve diğer uygulamalarla şimdi çok daha güçlü ve çok daha verimli bir biçimde etkileşime geçebilebiliyor.

KAMERA📷

Loş ışıkta daha da iyi fotoğraflar ve videolar çekebilmenizi sağlayan optik görüntü stabilizasyonu, ƒ/1.8 diyafram ve altı bileşenli lens gibi yeniliklerle tekrar tasarlanmış.

Optik görüntü stabilizasyonu
iPhone 7, el titremesiyle veya hareket halindeyken oluşan bulanıklığı azaltan optik görüntü stabilizasyonu özelliğine sahip. Yerleşik sensör, lensin en küçük titreşimleri bile telafi etmesini sağlayarak iPhone 6s’e göre 3 kata kadar daha uzun pozlama imkanı sunuyor.

ƒ/1.8 diyafram
Daha geniş diyafram, kamera sensörüne iPhone 6s’e göre %50’ye kadar daha fazla ışık girmesine olanak vererek kameranın loş ışıkta bile muhteşem fotoğraflar çekebilmesini sağlıyor.Kamera Altı bileşenli yeni bir lensle çalışıyor.

Dört LED’li True Tone Flash:
Dört adet akıllı LED’e sahip flaş, iPhone 6s’teki flaşa göre %50 daha parlak. Üstelik kendini ortamdaki renk sıcaklığına göre ayarlayarak daha net ve daha aydınlık fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

4K video
iPhone 7 ile sekiz milyonun üzerinde piksele sahip 4K çözünürlükte videolar çekebilirsiniz.

iPhone 7’nin kamerasını bu kadar gelişmiş yapan ne? A10 Fusion çipin içine yerleştirilmiş, Apple tasarımı oldukça gelişmiş bir görüntü sinyali işlemcisi. Yani ISP. Bu işlemci, siz bir fotoğraf veya video çekerken 100 milyarın üzerinde işlem yaparak ve hatta yapay zeka teknolojisinden yararlanarak, çektiklerinizin harika görünmesini sağlıyor. Üstelik iPhone 7’nin kamerası daha hızlı odaklama, geliştirilmiş yerel ton eşleme ve beyaz dengesi gibi daha birçok özelliğe sahip.

PERFORMANS📈

iPhone 7’nin kapasitesi, 32 GB, 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleriyle sunuluyor.

Yeni dört çekirdekli tasarımıyla, A10 Fusion çipin CPU’su iki yüksek performanslı çekirdeğe ve iki yüksek verimli çekirdeğe sahip. 4 çekirdekten oluşan bu işlemci, 64 bit mimariye sahip. Bununla beraber selef modelde yer alan A9’a göre yüzde 40 daha yüksek hız sağlıyor. Yonga setinde yer alan çekirdeklerden ikisi “yüksek verimlilik çekirdeği” olarak isimlenirken, bu iki çekirdek diğerlerine oranla 5’te 1 güç harcıyor.

PİL🔌

iPhone 7 modelinde 1960 mAh kapasiteli bir pil kullanıyor. Pil konusunda yeterli olduğu söylenemez. A10 işlemcisi sayesinde pil ömrünün uzun olacağı söylenen cihaz için bizim düşüncemiz pil seviyesinin yetersiz olduğu yönünde.

.
Connect With Us
Artıları

➤IP67 Sertifika ➤A10 çip yüksek performans ➤Stereo hoparlör ➤Portre fotoğraf çekim modu

Eksileri

➤Kulaklık giriş yok ➤Tasarımda değişiklik yok

Editör Puanı
Ziyaretçi Puanı
Puan Ver
YENİLİKÇİLİK
7.5
TASARIM
7.5
EKRAN
7.5
KAMERA
8.0
PERFORMANS
8.5
PİL
7.7
7.8
Editör Puanı
Ziyaretçi Puanı
Bu ürüne puan verdiniz
Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın