Now Reading
Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ön inceleme

Apple Özel Etkinliği ile 7 Eylül tarihinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Gelişmiş yepyeni kamera sistemi, Bir iphone modelinde şimdiye kadar sunulan en iyi performans ve pil ömrü, etkileyici stereo hoparlörler, bugüne kadarki en canlı ve en renkli ekran, suya ve sıçramalara dayanıklı tasarım gibi özellikler, yenilik olarak tanıtımda bahsedilen kısa başlıklar.

Bunun yanında cihazların diğer özelliklerini aşağıda incelemeye devam edelim.

TASARIM📐

Renkler

Cihazlarda tasarım anlamında çok büyük bir değişiklik olmasa da , kayda değer değişiklikler mevcut.  Tasarımsal değişiklik olarak ilk sırada cihazların renk seçeneklerindeki artış ile başlayabiliriz.  iPhone 6 serisinde Rose Altın, Gümüş ve Altın renkli modeller mevcuttu. Apple iPhone 7 serisi ile bu renk seçeneğine iki renk daha ekledi. Bu rekler Mat dokulu olarak adlandırılan Siyah ve parlak dokulu Simsiyah renkleri eklenmiştir.[/vc_column_text][/vc_column]

Göz alıcı karanlık

Kum püskürtme yöntemiyle işlenmiş alüminyumdan üretilen yeni siyah model, mat bir dokuya sahip. Parlak simsiyah yüzey ise dokuz aşamalı son derece hassas bir anodizasyon ve cilalama işleminden geçiyor.2 Ortaya çıkan siyahın saflığı ve parlaklığı o kadar kusursuz ki, alüminyum yüzey ve cam arasındaki geçişi görmek neredeyse imkansız. Bu, gerçekten de göz alıcı bir karanlık demek.

Suya dayanıklı tasarım

Kasası tamamen yeniden tasarlanan iPhone 7, aynı zamanda suya dayanıklı ilk iPhone olma özelliğini taşıyor.  IP67 sertifikasına sahip olan cihaz, su su dökülmelerine ve sıçramalarına, hatta tozlu ortamlara karşı dayanıklılık sergiliyor.

Yepyeni Ana Ekran düğmesi

iPhone 7’nin Ana Ekran düğmesi sağlam, hassas ve kuvvete duyarlı olacak şekilde tasarlanmış sabit bir düğme. Yeni Taptic Engine ile birlikte çalışıyor ve bastığınız an size hassas dokunsal geri bildirimler veriyor. Üstelik kişiselleştirilebiliyor.

KAMERA📷 – İPHONE 7

Apple yeni modellerindeki en büyük değişim hiç kışkusuz kamera bölümünde olmuş denilebilir. 7plus ‘ın çift kamerası bundan sonraki modeller için süreklilik arz edecek olan bir başlangıç olarak yorumlanıyor. iPhone 7 ‘ye baktığımızda 12 MP arka kamera, videolar çekebilmenizi sağlayan optik görüntü stabilizasyonu, ƒ/1.8 diyafram ve altı bileşenli lens, Dört LED’li True Tone Flash, 7 MP HD Ön kamera ile iddialı geliyor.

Film gibi filmler çekmenin deneyimine varın! 

Optik görüntü stabilizasyonu ve yepyeni ƒ/1.8 diyafram sayesinde, iPhone 7 ile karanlık ortamlarda çekilen videolar bile göz alıcı. Ve 12 MP kamera, 4K’ya kadar yüksek çözünürlüklü videolar çekiyor. Böylece loş ışıktaki olağanüstü anları bile muhteşem filmlere dönüştürebiliyorsunuz.

Optik görüntü stabilizasyonu

Optik görüntü stabilizasyonu, daha uzun pozlama özelliği sayesinde, hareketten kaynaklanan bulanıklığı azaltıyor. Ve ƒ/1.8 diyafram loş ışıkta bile daha net videolar çekmenize yardımcı oluyor.

4K video

iPhone 7 ile sekiz milyonun üzerinde piksele sahip 4K çözünürlükte videolar çekebilirsiniz. Ve videolarınızı iMovie’de düzenleyip anında paylaşabilirsiniz.

Ağır çekim video

En güzel anlarınızın keyfini daha uzun süre çıkarın. iPhone 7 ile 1080p ve 720p HD ağır çekim videolar çekebilirsiniz.

Hızlı çekim video

Hızlı çekim videolar yaratmak için dinamik aralıklı görüntüler kaydedebilir, ardından videolarınızı hızla ve kolayca paylaşabilirsiniz.

Yeni 7 MP ön kamera. Selfie keyfi

FaceTime HD kamera hem daha yüksek çözünürlüğe hem de geniş renk yelpazesiyle çekim özelliğine sahip. Yani şimdi çok daha net ve canlı selfie’ler çekebilirsiniz. Işık seviyesi sizi endişelendiriyor mu? Retina Flash, fotoğraf ve videolarınızda cilt tonlarının doğal görünmesi için ortam ışığına uyum sağlıyor. Merak etmeyin, harika görünüyorsunuz.

Daha akıllı bir ISP.  Daha akıllı bir kamera.

iPhone 7’nin kamerasını bu kadar gelişmiş yapan ne? A10 Fusion çipin içine yerleştirilmiş, Apple tasarımı oldukça gelişmiş bir görüntü sinyali işlemcisi. Yani ISP. Bu işlemci, siz bir fotoğraf veya video çekerken 100 milyonun üzerinde işlem yaparak ve hatta yapay zeka teknolojisinden yararlanarak, çektiklerinizin harika görünmesini sağlıyor. Üstelik iPhone 7’nin kamerası daha hızlı odaklama, geliştirilmiş yerel ton eşleme ve beyaz dengesi gibi daha birçok özelliğe sahip.

KAMERA📷 – İPHONE 7 PLUS

iPhone 7 Plus’ın sadece bir değil, iki yeni kamerası var. 2 kat
optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sunuyor. iPhone 7’de de bulunan 12 MP geniş açılı kamera ve görüntüyü daha da yakınlaştıran 12 MP telefoto kamera. Bu iki kamera sayesinde hem daha uzaktan çekim yapıp hem de görüntüyü daha yüksek kalitede yakınlaştırabilir siniz. Ve çok yakında sunulacak yepyeni alan derinliği efekti ile çektiğiniz portreler her zamankinden daha iyi görünecek.

ISP teknolojisi

iPhone 7 Plus’ın çift kamerası ve çığır açan ISP teknolojisi sayesinde şimdi 2 kat optik yakınlaştırma özelliğini kullanarak olağanüstü netlikte yakın plan fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz. Gelişmiş dijital yakınlaştırma özelliği ile fotoğrafları 10 kata, videoları 6 kata kadar yakınlaştırarak daha da yakın çekimler yapabilirsiniz.

Alan derinliği efekti

Alan derinliği, yüzleri netleştirip arka planda flu bir efekt yaratmanızı sağlar. Siz iPhone 7 Plus ile çekim yaparken, çift kamera sistemi her iki kamerayı da kullanır ve gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde subjenizi netleştirip arka planı flulaştırır. Böylece daha önce ancak DSLR kameralarla elde edilebilen “bokeh” efektini elde edebilirsiniz. Kısacası, bundan sonra subjenizin arkasında ne olursa olsun hiç zorlanmadan mükemmel bir portreye imza atabilirsiniz.

EKRAN田

]iPhone ekran konusunda rakipleri ile kıyasıya rekabet içerisinde. Kullanıcıların iphone ekran parlaklığı hakkındaki yetersizlik anlamında bazı olumsuz dşüneleri Apple yetkililerini harekete geçirmiş görünüyor.

Apple ‘ın lansman sırasında belirttiğine göre şimdiye kadarki en canlı ve en renkli iphone ekranının bu modellerinde olduğunun üzerinde durmuştu.

Yine Apple ‘ın ekran konusundaki yorumu bu şekilde “iPhone 7’nin ekranı, dijital sinema endüstrisiyle aynı renk formatına sahip. Böylece ekrandaki her şey çok daha canlı ve çok daha göz alıcı görünüyor. ” 

iPhone 7 ekranı 4.7inç büyüklüğünde,  1334×750piksel çözünürlüne sahip.
iPhone 7 Plus ekranı ise 5.5inç büyüklüğünde, 1920×1080 piksel çözünürlüğünde. İki modelde de 3D Touch özelliğine sahip Retina HD ekran mevcut.

SLOGAN: Daha fazla renk, çok daha gerçekçi görüntüler

Geniş renk yelpazesine sahip yeni Retina HD ekran, Önceki mdele oranla %25 daha fazla parlaklık, sinema standartlarında renklerin yanı sıra akıllı telefon sektöründe mümkün olan en iyi renk yönetimini sunuluyor.

3D Touch

iPhone 3D Touch özelliğinde yeni modellerinde geliştirmeye gitmiş. 3D Touch özelliği sayesinde size küçük dokunuşlarla yanıt veriyor. Yani bir bastırma hareketinin neler yapabileceğini görmekle kalmayıp aynı zamanda hissedebiliyorsunuz. Ve iPhone 7’nin yeni Retina HD ekranı, 3D Touch özelliğini iOS’un tamamına entegre edilmiş durumda. Kısacası Mesajlar, Takvim, Mail ve diğer uygulamalarla şimdi çok daha güçlü ve çok daha verimli bir biçimde etkileşime geçilebiliyor.

PERFORMANS📈

A10 Fusion çip seti ile peformans deneyimini üst seviyelere çıkartmaya çalışıyor. A10 Fusion çip, ihtiyaç duyduğunuzda işlemci hızını artıran, ihtiyaç duymadığınızda ise daha az güç harcayan yepyeni bir mimariye sahip. Apple ‘ın söylediğine göre “iPhone 7, iPhone 6’ya göre iki kat daha hızlı çalışmasına rağmen bir iPhone’da şimdiye kadar sunulan en uzun pil ömrünü sağlıyor.”

Bir iPhone’da şimdiye kadar sunulan en uzun pil ömrü

Bu yıl, A10 Fusion çip sayesinde şimdiye kadarki en uzun pil ömrüne tanık olacaksınız. Önceki nesille karşılaştırıldığında iPhone 7 iki saate kadar, iPhone 7 Plus ise bir saate kadar daha fazla pil ömrüne sahip.

Apple iphone 7 işlemci

Çok daha hızlı ve verimli.

Yeni dört çekirdekli tasarımıyla, A10 Fusion çipin CPU’su iki yüksek performanslı çekirdeğe ve iki yüksek verimli çekirdeğe sahip. Yüksek performanslı çekirdekler iPhone 6’ya göre iki kata kadar daha fazla hıza erişebilirken, yüksek verimli çekirdekler yüksek performanslı çekirdeklerin sadece beşte biri kadar güç harcıyor. Bu da gerektiğinde en iyi performansı, gerektiğinde en iyi verimliliği elde edeceğiniz anlamına geliyor.Apple iphone 7 - 7 plus işlemci

SES🎧

3,m mmlik kulaklık girişi yok edildi kablolar ortadan kaldırıldı. Yerine AirPods adı verilen bir wireless kulaklık ile karşımıza çıktı. Kulaklığın kablosuz olmasının negatif yanı pil problemi ile karşı karşıya kalmamız. Kullaklık kullanmaya alışkın kullanıcılar için ise iPhone 7’nin kutusundan çıkan 3,5 mm kulaklık jakı adaptörü sayesinde dilerseniz eski kulaklıklarınızı da kullanabilirsiniz.

iPhone 7, stereo hoparlörlere sahip ilk iPhone. Ve iPhone 6s’e göre iki kat daha yüksek ses çıkışı ve daha geniş bir dinamik aralık sunuyor.

Sadece bir dokunuşunuzla, AirPods otomatik olarak açılıyor ve her zaman bağlı kalıyor. Kulağınıza takılı olduğunu anlar ve kulağınızdan çıkardığınızda müziği duraklatır. Ayrıca, ister iPhone’unuzdan ister Apple Watch, iPad veya Mac’inizden bir şeyler dinliyor olun, AirPods deneyimi sizinle beraber kalıyor.

SİRİ ile entegre

iPhone’unuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek yok. Siri’yi etkinleştirmek için AirPods’a iki defa dokunmanız yeterliApple iphone AirPods kulaklık

📧
Connect With Us
Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın