Apple; iPhone, iPad veya iPod touch şarj olmuyor

Now Reading
Apple; iPhone, iPad veya iPod touch şarj olmuyor

pple kullanıcılarının karşılaşabilecekleri can sıkıcı sorunlardan biri de Apple cihazının şarj olmaması durumudur. Şarj olmama sorunu iPhone 5, iPhone 5s modellerinde görülmekle birlikte, iPhone 6/plus, iPhone 6s/Plus gibi son çıkan en yeni modellerde karşılaşılabilen bir problem.

iPhone’un şarj olmamasının nedeni yazılımsal veya donanımsal sebepler olabiliyor. Aşağıdaki adımları deneyerek, probleminize kontrollü bir çözüm bulabilirsiniz.

İlk olarak – Güce tak

Aygıtınızla birlikte verilen USB güç adaptörünü ve USB kablosunu kullanın. Üçüncü taraf aksesuar kullanıyorsanız aksesuarın Apple onaylı olup olmadığını kontrol edin. Ardından aşağıdaki adımları izleyin:Apple Lightning - USB Kablosu
1.iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı Lightning-USB kablosuna veya Apple 30 pim-USB kablosuna bağlayın.
2.Aygıtınızı şu üç güç kaynağından birine takın:

1- Priz

Şarj kablonuzu bir USB duvar adaptörüne, ardından adaptörü prize takın.

2- Bilgisayar

Şarj kablonuzu açık, uyku modunda olmayan bir bilgisayarın USB 2.0 veya USB 3.0 bağlantı noktasına takın. Klavyenizdeki USB bağlantı noktalarını kullanmayın.

3- Güç aksesuarı

Kablonuzu elektrikli bir USB hub’ına, dock birimine veya başka bir Apple onaylı aksesuara takın.

ios9 battery charging iconAygıtınız şarj edilirken durum çubuğunda pil simgesinin yanında bir şimşek işareti veya kilitli ekranınızda büyük bir pil simgesi görürsünüz.

◆Eğer; Aygıtınız şarj olmuyorsa veya yavaş şarj oluyorsa! aşağıdaki 6 maddede kontrol yöntemini kullan

Pil seviyesi çok azaldığında aygıtınızı bir güç kaynağına bağlarsanız birkaç dakika boyunca boş veya üzerinde kırmızı bir pil simgesi bulunan siyah bir ekran görünebilir. Şu adımları izleyin ve her adımdan sonra yeniden deneyin:

1⌈  Hasarlı aksesuarları kullanmayın. Şarj kablonuzda ve USB adaptörünüzde kopma veya eğilmiş uçlar gibi hasar belirtileri* olup olmadığını kontrol edin.

2⌈  Bağlantılardan emin ol. Bir duvar prizi kullanın ve şarj kablonuz, USB duvar adaptörünüz ve elektrik prizi arasındaki bağlantıların sıkı olduğundan emin olun ya da başka bir prizle deneyin.

3⌈  Lighning port girişini kontrol edin. Aygıtınızın alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyin, ardından şarj kablonuzu aygıtınıza sıkıca takın. Şarj bağlantı noktası hasarlıysa aygıtınızın servise ihtiyacı olabilir.iphone7 lighning port callout4⌈  30 dakika bekleyin. Aygıtınızın yarım saat şarj olmasını bekleyin (aygıtınız bu süre sorunda yanıt vermezse ne yapılması gerektiğini öğrenin).

5⌈  Aygıtınızı zorla başlatın: Apple logosu görününceye kadar Uyut/Uyandır düğmesiyle Ana Ekran düğmesini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun. Ardından aygıtınızın yarım saat daha şarj olmasını bekleyin.

6⌈  Son çare Apple Satış Mağazası / Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı Aygıtınız hâlâ açılmıyor veya şarj olmuyorsa aygıtınızı, şarj kablonuzu ve şarj adaptörünü incelenmesi için bir Apple Satış Mağazasına veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürün. Apple Destek bölümü ile de irtibat kurabilirsiniz.

*Bir aksesuarın hasar görüp görmediğinden emin değilseniz durumunun değerlendirilmesi için aksesuarı bir Apple Satış Mağazasına veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürün. Apple Destek bölümü ile de irtibat kurabilirsiniz.

◆Aksesuarınızın desteklenmediğine veya onaylı olmadığına ilişkin bir uyarı görürseniz

Bu uyarılar birkaç nedenle görünebilir: iOS aygıtınızın şarj bağlantı noktası kirli veya hasarlı olabilir; şarj aksesuarınız Apple onaylı olmayabilir, kusurlu veya hasarlı olabilir; USB şarj aygıtınız, aygıtları şarj etmek için tasarlanmamış olabilir.

  1. Aygıtınızın alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyin.
  2. iOS aygıtınızı yeniden başlatın.
  3. Başka bir USB kablosu veya şarj aygıtıyla deneyin.
  4. iOS’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
  5. Servis ayarlamak için Apple Destek bölümü ile irtibat kurun.

Bu makalede anlatılan öneriler, bilgilendirmeler ve yönergeler https://www.apple.com/tr/ web sitesinden kaynak alınarak hazırlanmıştır. Haberin yayınlandığı tarih (25.12.2016) itibari ile bu makaledeki bilgilerin güncelliğini garanti etmemekteyiz. Bu makalede yazılı bulunanların bilgilendirme amaçlı olduğunu önemle hatırlatır, bu makaledeki bilgilerin cihazlarınızda uygulanması sonrası oluşabilecek problemlerden web sitemiz (http://teknowanted.com/) sorumlu tutulamaz.
Problemsiz günler dileriz.
Bu makalenin içeriğindeki hatalı bilgiyi bize iletmek için info@teknowanted.com

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
100%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın