Now Reading
Apple iPhone Uyut/Uyandır düğmesi işlevi

iPhone’u açmak veya uyandırmak, kilitlemek veya kapatmak için Uyut/Uyandır düğmesini kullanın.

iPhone’un kilitlenmesi ekranı uyku durumuna geçirir, pilden tasarruf eder ve ekrana dokunduğunuzda bir şey olmasını engeller.

Müzik dinlemeye ve iPhone’un yan tarafındaki düğmeleri kullanarak ses yüksekliğini ayarlamaya devam edebilir ve telefon aramaları ile FaceTime aramalarını, mesajları, alarmları, bildirimleri ve diğer güncellemeleri alabilirsiniz.

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarında Uyut/Uyandır düğmesi sağ taraftadır:

iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 cihazlarında Uyut/Uyandır düğmesi üst kenardadır:

Bir iki dakika boyunca ekrana dokunmazsanız iPhone otomatik olarak kilitlenir. Zamanlamayı ayarlamak için, Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Otomatik Kilit bölümüne gidin.

iPhone’u açma: Apple logosu gözükene dek Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun.

iPhone’u kapatma: Sürgü görünene kadar Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun, sonra sürgüyü sürükleyin.

iPhone’u uyandırma: iPhone 6s ve daha yenisinde Kilitli ekranı görmek için iPhone’u kaldırın veya Uyut/Uyandır ya da Ana Ekran düğmesine basın. Uyandırmak İçin Kaldır’ı açıp kapatmak için, Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin.

iPhone 6 ve daha eskisinde Kilitli ekranı görmek için Uyut/Uyandır veya Ana Ekran düğmesine basın.

Kilitli ekranda bildirimleri ve son uygulama etkinliklerini denetleyebilir, fotoğraf çekebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
100%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın