Now Reading
Apple Kimliği güvenlik soruların yanıtlarını unuttum?

Apple, bilgilerinizin güvenliğine önem verir. Güvenlik sorularını kullanma nedeni de hesabınıza yalnızca sizin erişebileceğinizden ve hesapla ilgili değişiklikleri yalnızca sizin yapabildiğinizden emin olunmak istenmesidir. Yanıtlarınızı unuttuysanız kimliğinizi doğrulamak için aşaüıdaki adımları uygulayıp, ardından güvenlik sorularınızı sıfırlayabilirsiniz.

iforgot.apple.com adresinden güvenlik sorularınızı sıfırlayabilirsiniz.

Güvenlik sorularınızı sıfırlama

  1. https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresine gidin.
  2. Apple Kimliğinizi girin ve Devam’ı seçin.
  3. Güvenlik sorularınızı sıfırlama seçeneğini belirleyin ve Devam’ı seçin.
  4. Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Devam’ı seçin.
  5. Kimliğinizi doğrulamak için ekrandaki adımları izleyin. Sağlamanız istenen bilgiler, hesap bilgilerinize ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Kimliğinizi doğrulamak için herhangi bir seçenek görmezseniz güvenlik sorularınızı şimdilik sıfırlayamazsınız.
  6. Yeni güvenlik sorularını ve yanıtlarını belirleyip Devam’ı seçin. Adımları tamamlamış oluyorsunuz.

Güvenlik sorularınızı sıfırladıktan sonra bu yöntem yerine iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak isteyebilirsiniz. Bu özellik, hesabınızı güvende tutmanın en iyi yoludur. Ayrıca güvenlik sorularınızın yanıtlarını aklınızda tutmanıza gerek kalmaz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı, iOS 9 veya sonraki sürümlerinin yüklü olduğu iPhone, iPad ya da iPod touch’ınızdan veya OS X El Capitan ya da sonraki sürümlerinin yüklü olduğu Mac’inizden ayarlayabilirsiniz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
100%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın