APPLE, QUICKTIME desteğini kesmesi sonrası yazılımı kaldırın uyarısı geldi.

Now Reading
APPLE, QUICKTIME desteğini kesmesi sonrası yazılımı kaldırın uyarısı geldi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, QuickTime for Windows’un artık Apple tarafından desteklenen bir yazılım olmadığını söyledi. Diğer yandan Antivirüs ve yazılım güvenliği konusunda önde gelen firmalardan biri olan Trend Micro bu yazılımın Apple tarafından kesilen güvenlik güncellemeleri desteği nedeniyle artık risk oluşturan yazılımlar arasında olduğunu belirtti.

Yazılımı Bilgisayarınızdan Kaldırın Uyarısı !

Güvenlik açıkları kapatılmamış olan bir program üzerinden sisteme girebilecek zararlı yazılımlar ile çok daha ciddi sonuçların oluşabileceğini ve bu yüzden de Windows kullanıcılarının bu yazılımı bilgisayarlarından kaldırması gerektiğini açıklandı.

Apple’dan üstü kapalı açıklama :

Apple, sorunla ilgili herhangi bir onarım yayınlamazken, QuickTime 7 Pro sahiplerinin yazılımı kaldırmadan önce kayıt anahtarını bir yere not etmelerini istedi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın çevrimiçi tehditleri izleyen “United States Computer Emergency Readiness Team” adında özel bir takımı bulunuyor. Takım, iki sene önce benzer bir uyarıyı Java ve Internet Explorer için yapmış, IE’ye yönelik uyarıda “Microsoft yama yayınlayana kadar IE’yi kullanmanızı önermiyoruz” demişti.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın