Chuwi Vi10 Tablet inceleme ve teknik özellikleri

Now Reading
Chuwi Vi10 Tablet inceleme ve teknik özellikleri

İlk ve en önemli özelliklerinden birisi 10.6 inç büyüklüğündeki ekranı. Ekranın büyük olması haliyle cihazında ebatlarına etki ettiği için biraz ölçüleri büyük bir cihaz ile karşı karşıyayız. Cihazın sol kenarındaki konumlandırmaları yukarıdan aşağıya doğru sıralayacak olursak; 1adet HDMI giriş, iki adet USB, bir adet Micro USB girişi , hafıza kart yuvası ve hoparlör konumlandırılmış. Yine sağ kenar alt kısmında hoparlör mevcut. Üst sol kenarda Power butonu ve ses açma/kapanma tuşları konumlandırılmış. Cihazın arka tarafı siyah parlak cam malzeme ile yapılmış. Parmak izinin leke yapacağını sezinliyoruz. Ve yine kırılganlık konusunda riskli gibi görünüyor. Ve son olarak tablet 523.5 gr ağırlığında ve 8.8mm kalınlığında.

Chuwi Vi10 TabletChuwi Vi10 Tablet - 2

Chuwi Vi10 Tablet -1

2015 standartlarına göre 1366 x 768 piksellik ekran düşük sayılabilir , 10inçlik ekranda En azından full HD 1080p görmek isterdik. Ekran parlaklığının yeterli olduğunu söylemek zor, Parlaklık full açıkken 259 cd/m2 lik bir değer sunuyor. Bu değer diğer modeller ile kıyaslandığında sıralamada geride kalıyor.

Cihazda iki ayrı işletim sistemi mevcut. Windows 8.1 ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışabiliyor. İki işletim sistemi arası tercih değişikliği sonrası geçiş süresi 15-20saniye. İki işletim sisteminde geçiş yapmak istediğimizde power butonuna basılı tutup seçim yapıyoruz.

CPU bölümünde Intel Z3736F işlemciyi 1.83GHz hızında 2GB ram cihaza güç veriyor. Cihazda 64GB dahili hafıza mevcut.

Cihazın ön ve arka tarafında 2MP değerinde iki adet kamera mevcut. Bu değerden dolayı çok fazla performans beklemiyoruz. Görüntülü görüşmeler, standart fotoğraf çekimleri için idare eder diyebiliyoruz.

Cihazda 8,000 mAh pil mevcut. Video oynatma konumunda iken max:6saat kullanım imkanı sunuluyor. Yine pilin tamamen boş iken 100% doldurulma süresi 5-6 saat kadar sürüyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın