CS:GO Dünya şampiyonu Türkiye

Now Reading
CS:GO Dünya şampiyonu Türkiye

Uzun adı ile Counter Strike: Global Offensive kısaca CS:GO dünya şampiyonası E-Frag.net tarafından Belgrag ‘da düzenlendi. CS:GO Dünya Şampiyonası‘nda yarı finale Türkiye, Fransa, Arjantin ve Danimarka ’nın takımları kaldı kaldı. Yarı finalde Türkiye Fransa’yı 2-1 yenerken; Arjantin de Danimarka’yı 2-1 yenerek finale isimlerini yazdırdı.

CS-GO-Dünya-Şampiyonu-Türkiye (2)Türkiye ekibinin finale hiç yenilmeden katılmış olması ise diğer rakiplerin olduğu kadar finalde karşılaşacaiımız Arjantin takımınında dikkatini çekmişti. 5 kişilik Türkiye ekibi final maçında Arjantin takımını 2-1 yenerek CS:G0 Dünya Şampiyonu oldu. Ayrıca 50bin$ büyük ödülün de sahibi oldu.

CS-GO-Türkiye-ArjantinArjantin ile karşı karşıya gelen Türkiye ekibi, mücadelenin ilk haritası olan Train‘de 11-0 geride iken karşılaşmayı 16-14 kazandı. İkinci harita olan Overpass‘te ise Arjantin Türkiye’yi 16-5 yenerek seriyi dengeledi. Son harita olan Cobblestone‘da ise Türkiye 16-8 skor ile yenerek oyunu kazandı ve CS:GO Dünya Şampiyonası’nın birincisi oldu.

Sıralama:
Şampiyon:Türkiye, ikinci:Arjantin, üçüncü:Fransa, dördüncü:Danimarka, beşinci:İsveç, altıncı:Kanada, yedinci: Singapur, sekizinci:Tunus

Bizleri temsil ederek Dünya Şampiyonu olan arkadaşlarımızı gönülden kutluyoruz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın