Dünayanın en kalabalık topluluğu; Facebook

Now Reading
Dünayanın en kalabalık topluluğu; Facebook

Toplam dünya nüfusunun 7 milyar rakamına yaklaştığını söylersek  bu rakamın %36 lık kısmını 1.38 milyar Çin ve 1.32 milyar Hindistan oluşturuyor.

Diğer yandan Facebook kurucusu kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg kendi hesabından yaptığı “Updated with 2 billion people. The world is a little brighter now.” paylaşım ile Facebook üye sayısının 2 milyar rakamına ulaştığını açıkladı.  2012 yılının Ekim ayında 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştı.

Sanal ülke olarak adlandırabileceğimiz toplulular sıralamasında günlük kullanıcı sayısı 1,5 milyarı geçen Facebook’u 1 milyar nüfusla Messenger ve Instagram izliyor. Facebook kullanıcılarının yüzde 91’i, ağa ayda bir kez mutlaka uğruyor. Üç ağa her gün harcanan sürer ise ortalama 50 dakikayı geçiyor.

Dünya nufusunda istatislik bilgi verecek olur isek; 1 milyar rakamını geçen iki ülke var Çin ve Hindistan. 500 milyon ve 1 milyar aralığında başka ülke bulunmazken, 12 ülke 100-500 milyon rakamı arasında nüfusu mevcut. Türkiye ise ilk 20 kalabalık ülke arasında 79.8 milyon nüfusu ile 18.sırada yer buluyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın