Facebook Profil fotoğraflarınıza hareket zamanı

Now Reading
Facebook Profil fotoğraflarınıza hareket zamanı

Facebook profillerini daha hareketli ve yaratıcı bir sayfaya dönüştürmeyi sağlayan yeni özellik, kullanıcıların profil fotoğrafları yerine 7 saniye uzunluğunda video yükleyebilmelerini sağlıyor. Profiller ziyaret edildiğinde otomatik olarak oynatılabilen bu videoların, üzerine tıklandığında ise sesi oynatılmaya başlıyor.

Profil fotoğraflarının yerine 7 saniyelik videolar (loop) veya GIF eklemek

facebook-profil-videolariProfil fotoğraflarının yerine 7 saniyelik videolar (loop) veya GIF eklemek: Facebook profillerini daha hareketli ve yaratıcı bir sayfaya dönüştürmeyi sağlayan yeni özellik, kullanıcıların profil fotoğrafları yerine 7 saniye uzunluğunda video yükleyebilmelerini sağlıyor. Profiller ziyaret edildiğinde otomatik olarak oynatılabilen bu videoların, üzerine tıklandığında ise sesi oynatılmaya başlıyor.

Profile öne çıkan fotoğrafları sabitlemekfacebook-one-cikan-fotograf-sabitleme

Profile öne çıkan fotoğrafları sabitlemek: Facebook profillerini daha hareketli ve yaratıcı bir sayfaya dönüştürmeyi sağlayan yeni özellik, kullanıcıların profil fotoğrafları yerine 7 saniye uzunluğunda video yükleyebilmelerini sağlıyor. Profiller ziyaret edildiğinde otomatik olarak oynatılabilen bu videoların, üzerine tıklandığında ise sesi oynatılmaya başlıyor.

Geçici profil fotoğrafları eklemek

facebook gecici profil fotograflariGeçici profil fotoğrafları eklemek: Kullanıcılar profil fotoğraflarına artık zaman limiti de koyabilecek. Geçici profil fotoğrafları özelliği sayesinde kullanıcılar profil fotoğraflarının ne zaman değişeceğini belirleyerek bu işlemin otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayabilecek. Hatırlarsanız LGBT için herkes bir süre zarfı içinde fotoğraflarını gökkuşağı rengine çevirmiş; ardından normale döndürmüştü. Başka bir örnek verecek olursak, tatillerde, yılbaşında, doğum günlerinde vs gibi özel anlarda geçici olarak profil fotoğrafı değiştirmek istediğinizde bu özellikten faydalanabilecek siniz.

Mobil odaklı arayüz iyileştirmeleri

facebookMobil odaklı arayüz iyileştirmeleri: Facebook kullanıcıların çoğu platforma doğrudan mobil cihazlarından erişim sağlıyor. Dolayısıyla Facebook da kullanıcılara daha iyi bir mobil deneyim sunmak adına yaptığı yenilikleri bu mecralara daha uygun hale getirmeye çalışıyor. Son yapılan değişiklikler arasında ise profil fotoğraflarının ortalanması, Fotoğraflar ve Arkadaşlar sekmesinin daha iyi konumlandırılması ve bazı diğer arayüz iyileştirmeleri yer alıyor.

“Hakkında” sayfasında daha fazla hakimiyet
facebook hakkinda

“Hakkında” sayfasında daha fazla hakimiyet: Platforma gelecek olan yeniliklerden biri de “Hakkında” sayfasının daha ayrıntılı bir şekilde kişiselleştirilebilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar artık “Hakkında” sayfasının gizliliğini değiştirerek ister herkese açık; isterse sadece arkadaşlara açık olacak şekilde düzenleyebilecek. Ayrıca bu sayfa üzerinde yeni bir biyografi alanı da bulunuyor. 100 karakter limite sahip olan bu alanda, kullanıcılar kendilerini daha iyi tanıtmak adına kendi biyografilerini paylaşabilecek.

[td_smart_list_end]

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın