Ana sayfa Uygulama haberleri Facebook, ücretsiz Wi-Fi bulma özelliği açıldı

Facebook, ücretsiz Wi-Fi bulma özelliği açıldı

100
0
➹ PAYLAŞ

Geçen yıl son çeyreğinde Facebook tarafından yeni bir özellik için çalışmalar başlandığı gündeme gelmişti. Bu özelliğin Wi-fi bulma özelliği olduğu konuşulanlar arasındaydı. Daha sonra bu özelliğin bazı ülkelerde test edildiği bilgisi alındı. Geçen yıl içerisinde bu Wi-fi bulma özelliğinin Facebook uygulamasına gelmemesi  beklentinin bu yıla sarkmasına neden olmuştu.

Facebook ücretsiz Wi-Fi noktaları tarayacak

Facebook resmi blog sitesinden yaptığı paylaşım ile Wi-Fi bulma özelliğinin İOS ve Android uygulamasına getirdiğini resmen açıklamış oldu.

Facebook Wİ-Fİ Bul Nedir?

Özelliğinde adından anlaşılacağı üzere size yakın konumdaki ücretsiz Wi-Fi bağlantılarını bulmanıza imkan sunuluyor. Herkese açık Wi-Fi bağlantılarının gösterileceği özellik aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan işletme Wi-Fi bağlantılarını da listeleyecek. Facebook Wİ-Fİ Bul sistemine işletmelerin kayıt yaptırması gerekiyor. Kayıt yaptıran işletmelerinde harita üzerinde görüntülenebilecek.

Facebook Wİ-Fİ Bul Nasıl Kullanılır?

Facebook Wİ-Fİ Bul özelliğini kullanmak için:

1Facebook ‘u güncelle: Uygulamanın en güncel sürümünü yüklemiş olmanız gerekiyor. Uygulamanızı aşağıdan güncelleyebilir siniz.

İOS Facebook indir

Facebook
Price: Free

Android Facebook indir
Facebook
Price: Free

2Daha fazlası sekmesine girmeniz gerekiyor.

.

3Burada güncelleme sonrasında eklenen yeni bölüm “Wi-Fi Bul’a” girmeniz ve özelliği açık konuma getiriyorsunuz.

.

4Bu işlemin sonrasında WİFİ ağlarını görebiliyorsunuz. İsterseniz konumları harita üzerinden de görüntülemeniz mümkün. Bunun için yapacağınız ekstra bir işleme gerek yok.


VİDEO

 

Bir Cevap Yazın