Now Reading
Facebook Ücretsiz Wi-Fi Noktalarını tarayacak

Facebook, kullanıcıların halka açık ücretsiz Wi-Fi noktalarını harita üzerinden bulmalarını sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladığı tespit edildi.

İlk olarak The Next Web sosyal medya direktörü Matt Navarra tarafından farkedilen yeni özellik, şimdilik sadece sınırılı sayıda ülkede test ediliyor. Kablosuz internet keşfetme özelliğini test ettiğini doğrulayan Facebook, size en yakın Wi-Fi noktalarını tespit etmenizi sağlıyor.

facebook-wifi-noktalarıEkran görüntülerinde belirtildiği gibi, ücretsiz Wi-Fi noktalarını bulma özelliğini kullanabilmek için Facebook’a sürekli olarak konum erişimi izni vermek gerekiyor. Bunun için kullanıcıların tüm geçmiş konum verilerini inceleyen Facebook, bu verilere göre bir Wi-Fi haritası çıkarıyor. Ücretsiz Wi-Fi noktaları haritasının, özellikle gelişmekte olan ülkelerde sınırlı internet erişimi olan, sık sık seyahat eden ve yüksek boyuta sahip fotoğraf, video veya canlı yayın paylaşımı yapmak isteyen kullanıcılar için faydalı olacağı tahmin ediliyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın