Google arama sonuçları için Material Design çalışmaları

Now Reading
Google arama sonuçları için Material Design çalışmaları

2014 yılı Google I/O etkinliğinde tanıtıldığı günden bu zamana kadar geçen süre zarfında Material Design konsepti birçok platforma uygulandı. Sadece Google’ın kendi servisleri değil, Android platformlarda kullanılan diğer uygulamalar da bu tasarım konseptine uyum sağlamaya başladı diyebiliriz.

Google’ın kendi servislerinde devam eden Material Design çalışmaları bugün arama sonuçları arayüzüyle de tekrar gündeme geldi. Engadget‘in haberine göre Google, Material Design konseptine uygun yeni bir arama sonuçları arayüzünü test etmeye başladı.

Google Arama Sonuçları Material Design

Arka planda değişiklik Arama sonuçları sayfası üzerinde test edilen yeni arayüzdeki farklılıklara baktığımızda ilk dikkat çeken nokta, arkaplan renginin belirgin bir açık gri ile değiştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Kart şeklinde görünüm Google Now kartlarını andıran arama sonuçları da dikkat çeken bir diğer değişiklik olarak karşımıza çıkıyor. Her bir bağımsız alanı (reklam, görsel, web siteleri alanı gibi) kart şeklinde gösteren Google, bu kartlara verdiği hafif gölge sayesinde de kart görünümünü oldukça somutlaştırıyor.

Yapılan testlerin henüz sınırlı sayıda kullanıcı ile sürdürüldüğü belirtiliyor. Google’ın arama sonuçları için bir tasarım değişikliğine gideceği bir gerçek olsa da, uygulanacak olan arayüzün şu anda testleri sürdürülen arayüz olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın