Google Asistan için 10bin $ ödül verilecek

Now Reading
Google Asistan için 10bin $ ödül verilecek

Google asistan, Google yapay zekalı asistanın başlıca görevi ellerinizi kullanmanıza gerek kalmadan yalnızca sesiniz yardımıyla cihazınızı kontrol etmenize yardımcı olmaktadır. Google Asistanı, sizin nerede çalıştığınızı, buluşma mekanlarınızı, seyahat planlarınızı ve ilgilendiğiniz spor takımınızı tümüyle aklında tutabilir ve bunlarla ilgili olarak size ilgilendiğiniz içerikleri sunabilir.

Google Asistan Android indir

Google asistanın daha da gelişmesini istiyor. Bunu yapmak için ise üçüncü taraf geliştiricileri de sisteme dahil ediyor. Google Assistant ya da Google Home için uygulama geliştirenler arasında bir yarışma düzenlenecek ve 10.000 Dolar ödül dağıtılacak.

Google dan yapılan açıklamaya göre yarışma birincisine Google I/O 2018’e giriş hakkının yanında, 10.000 Dolar ödül de verileceği belirtildi.

Yarışmada ikinci ve üçüncülük için de sırasıyla 7.500 Dolar ve 5.000 Dolar ödül dağıtılacak. Ayrıca Google, bu ödüllerin dışında toplamda 20 farklı ödülün dağıtılacağını da açıkladı. Dağıtılacak ödüller hakkında açıklama yapılmış değil.

31 Ağustos tarihine kadar geliştirdiğiniz Google Assistant aksiyonunu yarışmaya göndermeli ve onaylatmanız gerekiyor. 13 farklı kategoride düzenlenecek olan yarışmada En İyi Sesli Etkileşim ve En İyi Ses Efektleri gibi kategoriler de yer alıyor. Yarışmanın detaylı bilgisine  Google’ın resmi blog sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın