Google Chrome artık Windows, Mac ve Linux ile bağlantısını kesecek.

Now Reading
Google Chrome artık Windows, Mac ve Linux ile bağlantısını kesecek.

Google tarafından yapılan son açıklamalarda Chrome uygulamalarını Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kademeli olarak sonlandırılacağı belirtildi.

Google, Chrome OS haricindeki tüm platformlarda Chrome uygulamaları için sunduğu desteği kademeli olarak sonlandırmayı planladığını açıkladı.

İlginizi çekebilir : Google DUO kullanıma sunuldu

Şirketin açıkladığı plana göre, bu yılın sonlarına doğru başlayacak şekilde, yeni Chrome uygulamaları sadece Chrome OS kullanıcılarına açık olacak; Windows, Mac ve Linux’tan erişilemeyecek. Mevcut uygulamalar ise söz konusu platformlar için açık olacak ve güncellemeler sürecek.

Chrome OS Gelişecek

Chrome OS işletim sistemine daha fazla plana çıkarmak isteyen Google bu konuda farklı güncelleme ve yenilikleri de getirebilir. Özellikle uygulamaların ve bazı özelliklerin sadece bu işletim sistemi üzerinden yapılmasına izin verilmesi ve uygulamaları kullanmak zorunda olan kişilerin mecburen yeni işletim sistemine geçmesine de imkan tanıyabilir. Şu an için Google tarafından hazırlıkları yapılan ve son hali verilmeyen işletim sistemi için geliştirmelerin yapılması ise tüm kullanıcıların ortak görüşü.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın