google.com domain adresini satın alan genç ödüllendirildi

Now Reading
google.com domain adresini satın alan genç ödüllendirildi

Eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, geçici bir süre de olsa Google.com’un sahibi oldu. Bu ilginç olay, Ved’in gece geç saatlerde Google domain’lerini ve Google’ın web site satın alma servislerini araştırması ile başladı. Araştırması sırasında karşılaştığı manzara ilginçti, çünkü “Google.com”un hemen yanında satın almaya açık olduğunu belirten yeşil işaret vardı.

Bir hata olduğunu düşünen Ved, ne olduğunu anlamak için satın alma işlemini gerçekleştirmeye karar verdi ve dünyanın en çok trafiğe sahip sitesini sadece ve sadece 12$’a (yaklaşık 36 TL) satın aldı.
Business Insider’a konuşan Ved, eski bir Google çalışanı olduğu için Google ürünleri ile alakalı sık sık araştırmalar yaptığını ve Google.com’un müsaitlik durumunu görünce şaşkına döndüğünü belirtti.

“Bir hata olduğunu düşünsem de, satın alma işlemini gerçekten tamamlayabildim.”

diyen Ved’in hikâyesindeki en korkutucu bölüm ise sadece Google domain’ini satın alması değil, aynı zamanda Google’un tüm web kontrolüne bir dakikalığına erişebilmesiydi.
google.com domainOlayın ardından google tarafından herhangibir ödüllendirme yapılmayacağı açıklansa da karar değiştirilerek, Ved ‘e para ödülü verildi. Ödülün ne kadar olduğu bilinmezken , ödülün tamamını Hindistan ‘daki bir hayır kurumuna bağışladığını belirtti.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın