iCloud veya iTunes‘u kullanarak aygıtlarınızı yedekleme (ios yedek alma)

Now Reading
iCloud veya iTunes‘u kullanarak aygıtlarınızı yedekleme (ios yedek alma)

iCloud veya iTunes‘u kullanarak aygıtlarınızı yedekleme nasıl yapılır? iPhone yedek alma işlemi nasıl yapılır?  iOS yedek alma nasıl yapılır? iCloud ile iOS yedek alma nasıl yapılır? iTunes ile iOS yedek alma nasıl yapılır?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yedeklerseniz aygıtınızın değiştirilmesi, kaybolması veya hasar görmesi durumunda bilgilerinizin kullanabileceğiniz bir kopyasına sahip olursunuz. Yedeklemeler verileri en son aygıtınızdan yenisine aktarmanıza olanak sağlar.

Bir yedekleme yöntemi seçin;

Başlamadan önce iCloud ve iTunes’la yedekleme yapma arasındaki farkı öğrenin. Hangi yöntemin sizin için en iyisi olduğuna karar verin ve aşağıdaki adımları uygulayın. Alternatif bir yedeklemeye ihtiyaç duymanız durumunda bir tane iCloud’da, bir tane de iTunes’da oluşturabilirsiniz.

iCloud’u kullanarak yedek oluşturma

1-  

 

Aygıtınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın.

 

2-  iOS 8 veya sonrasında, Ayarlar > iCloud > Yedekleme‘ye dokunun.
iOS 7 veya öncesinde, Ayarlar > iCloud > Saklama ve Yedekleme‘ye dokunun.

3-

 iCloud Yedekleme‘nin açık olduğundan emin olun.

iCloud ios yedekleme-1

4-  Şimdi Yedekle‘ye dokunun. İşlem tamamlanana kadar Wi-Fi ağınıza bağlı kalın.

 

5-  Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı > Saklama Alanını Yönet‘e dokunarak yedeklemenin bittiğinden emin olun ve ardından aygıtınızı seçin. Yaptığınız yedekleme, zaman ve yedekleme boyutu bilgileriyle birlikte ayrıntılarda görünür.

6-  İŞLEM TAMAMLANDI.

iTunes’u kullanarak yedek oluşturma

1-

 

 

iTunes’u açıp aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.

 

2-  iTunes Store veya App Store’dan indirdiğiniz içeriği Dosya > Aygıtlar > Satın Alınanları Aktar seçeneğini tıklayarak kaydedin. Aktarımın tamamlanmasını bekleyin. Windows kullanıyorsanız ve Dosya menüsünü görmüyorsanız, Control ve B tuşlarını basılı tutun. itunes ios yedekleme-1

iOS aygıtınızdaki veya Apple Watch’unuzdaki Sağlık ve Aktivite verilerini kaydetmek isterseniz yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir. “[Aygıt] yedeklemesini şifrele” kutusunu seçin ve kolay anımsayabileceğiniz bir parola oluşturun.

Parolanızı not edin ve güvenli bir yerde saklayın. Bu parola olmadan iTunes yedeklemelerinizi kurtarmanız mümkün değildir.

3-  Sağlık ve Aktivite verilerinizi kaydetmeniz gerekmiyorsa şifrelenmemiş bir yedekleme oluşturabilirsiniz. Bunun için Şimdi Yedekle‘yi tıklamanız yeterlidir. Windows kullanıyorsanız Dosya > Aygıtlar > Yedekle‘yi tıklayın (Dosya menüsünü görmüyorsanız Control ve B tuşlarını basılı tutun). itunes ios yedekleme-2

4- İşlem sona erdikten sonra iTunes Tercihleri > Aygıtlar‘da yedeklemenizin başarılı bir şekilde bitip bitmediğini görebilirsiniz. Aygıtınızın adını iTunes’un yedeklemeyi oluşturduğu tarih ve saatle birlikte görmeniz gerekir. Yedeklemenizi şifrelediyseniz aygıtınızın adının yanında simgesini görürsünüz. itunes ios yedekleme-3

iTunes yedeklemesi yapma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa diğer adımları izleyin. Yedeklemenizi şifreleme hakkında bilgi edinin.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın