interneti akıllı kullanmak için öneriler

Now Reading
interneti akıllı kullanmak için öneriler

Dünyanın pek çok yerinde artık internette geçirdiğimiz süreler hiçte azımsanacak seviyede değil. Durum böyle olunca internette geçirdiğimz süreler oldukça değerli ve bu süreyi iyi kullanabilmekte fayda var. Aşağıda bir kaç yöntemi göreceksiniz. Yanlışlıkla kapattığınız son tarayıcı sekmesini yeniden açmak 

Chrome ve Firefox web tarayıcılarda işe yarayan bu yöntemle, örneğin iki ayrı sitedeki ürün fiyatlarını karşılaştırırken yanlışlıkla kapattığınız sekmeyi tekrar açabilirsiniz.  Dip not olarak belirtelim ki; Bu yöntem Gizli Mod ‘da sörf yaparken kullanılmıyor. Bu yöntemi kullanmak için Windows işletim sisteminde CTRL+Shift+T, Mac’lerde ise Komut (CMD)+Shift+T tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

İki ayrı Google hesabını aynı anda kullanmak için gizli pencereÖrneğin Yotube ve gmail hesabınız farklı . Mail Her seferinde bir hesaptan çıkıp diğerine giriş yapmanız gerekmiyor. Onun yerine bir gizli pencere açarak aynı anda farklı pencerelerden her iki hesabı da aynı anda kullanabiliyorsunuz. Chrome, Safari ve Firefox’ta tek hamlede gizli pencere açmak için CTRL+Shift+N tuşlarına aynı anda basmanız yeterli.

Şifre yöneticisi kullanın, hatırlamak ya da yazmak zorunda kalmayınŞifre yöneticileri Chrome ve Firefox gibi Web tarayıcıların için eklenti mantığıyla çalışıyor. Yazılım, örneğin Facebook veya GMail gibi bir Web sitesine girerken şifreyi ileride kullanmak üzere kaydetmek isteyip istemediğinizi soruyor. Farklı bilgisayarlarda da çalışabildikleri için evde de işte de aynı şifreleri kullanabiliyorsunuz. Yine önemle belirtmek isteriz ki; Şifrelerinizi bu yöntemi kullanarak saklamanız uzmanlar tarafından güvenlik sebepleri nedeni ile önerilmemektedir.

Belli bir site içinde arama yapmak için site fonksiyonunu kullanınHerhangibir site içerisinde arama yapacaksınız fakat bu aramayı ilgili web sitesini ziyaret etmeden yapacaksınız. Yöntem Google arama motorunu kullanarak yapılıyor. Aşağıdaki görselde olduğu gibi google arama motoruna “site:siteadı.com” yazarak devamına arama yapmak istediğiniz kelimeyi giriyorsunuz. site.teknowanted.com incelemeReklamları engellemek için Eklentilerweb sitelerinde dolaşırken olmadık anda karşımıza çıkan reklamlar can sıkıcı olabiliyor. Bu reklamları engellemek için Adblock reklam flitreleme eklentisini kullanabilir siniz.

Bir linki farklı bir sekmede açmak için CTRL tuşuna basın

Bir linkin tıkladığınızda farklı bir sekmede açmak için genelde sağ tık yapılıp yeni sekmede/sayfada aç” özelliği kullanılarak bu yöntem uygulanır. Bir diğer yöntem ise CTRL tuş kombinasyonu. PC’lerde CTRL, Mac’lerde ise CMD tuşunu basılı tutarak yeni bir sekmede açabilirsiniz.

İstediğiniz yeri seçip Google’da aratın
Web sitesinde gezinirken herhangi bir kelime aklınıza takıldı ve anlamını merak ettiniz. Bu kelime hakkında bilgi edinmek için arama motorunda aramak için tekrar yazmanıza gerek yok. Yapmanız gereken kelimeyi seçip sağ tıklamak ve çıkan menü de “Google arama motorunda … terimlerini ara” seçeneğini tıklayarak arama yapabilir siniz.Google’da ara

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın