iOS 11 Günlük yaşamda kullanabileceğiniz 8 ipucu

Now Reading
iOS 11 Günlük yaşamda kullanabileceğiniz 8 ipucu

iOS güncellemesi ile birlikte gelen yeni özellikler kullanım kolaylıkları barındırıyor. Güncellemenin sadece performans artırımı ve hata gidermelerinden ibaret olmadığını göreceğimiz kullanım kolaylıklarını aşağıda 8 madde ile sizlere aktarıyor olacağız.

Ekran resmini çekin

 

Ana Ekran ve Uyut/Uyandır düğmelerine aynı anda basın. Resim, Fotoğraflar’daki Ekran Resimleri albümüne kaydedilir.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > AsistiveTouch > En Üst Menüyü Özelleştir seçeneklerini takip ederek Ekran Resmi ni bu menüye ekleyin.  (AsistiveTouch etkinleştirmeyi de unutmayın.)

Safari ‘de reklam engelleme

Safari’deki Okuyucu, makalelerin okunmasını kolaylaştırır. Arama alanında Okuyucu düğmesi düğmesini gördüğünüzde, reklamlar olmadan yalnızca metin ve fotoğrafları görmek için ona dokunun. 

Tek elle yazın

emoji tuşu veya Dünya tuşu simgesini basılı tutun, sonra tuşları sol veya sağ tarafa sıkıştırmak için bir seçeneğe dokunun.

Konuşarak yazın

Klavyede Mikrofon düğmesi simgesine dokunun ve (noktalamalar da dahil) kelimelerinizi söyleyin. Bitirdiğinizde, gri alanda herhangi bir yere dokunun.

Büyüteç özelliği

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik’e gidin ve Büyüteç’i açın. Daha sonra kamerayı kullanarak küçük ayrıntıları büyütmek için Ana ekran düğmesine üç kez basın. Görüntüyü iyileştirmek için  Filtrele simgesi simgesine dokunun. Görüntüyü dondurmak için deklanşöre dokunun.

Kamera ile hızlıca QR kodu tarayın

Kamera, Fotoğraf veya Kare modundayken kamerayı QR (çabuk tepki) koduna doğrultun. Eylemi gerçekleştirmek için bildirime basın. Bazı bildirimlerde daha fazla eylem için aşağı kaydırabilirsiniz.

Yatma Zamanı ile uykunuzu düzeni

Yatma ve uyanma için düzenli bir zaman ayarlayın. Uykuya ne kadar zaman ayırdığınızı görün, yatma zamanı geldiğinde bir anımsatıcı alın ve hoş seslerle uyanın.

Geçici olarak bağlantıyı kesin

Wi-Fi’yi kapatmadan o anki ağ bağlantısını kesmek için Denetim Merkezi’nde Wi-Fi düğmesi simgesine dokunun. Konum değiştirdiğinizde veya yeniden başlattığınızda AirPlay ve AirDrop çalışmaya devam eder, iPhone bilinen ağlara katılır.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın