iOS 11 Lansman yapıldı

Now Reading
iOS 11 Lansman yapıldı

Apple, WWDC 17 etkinliğinde iOS 11 sürümünü tanıttı. iOS 10 ile gelen yenilikler, iOS 10 güncellemesini alacak modeller ve çıkış tarihi haberimizde

iOS 11 Uyumlu modeller

iOS 11 güncellemesi ile birçok yenilik gelmiş durumda. Öncelikle güncellemeyi hangi modellerin desteklediğini öğrenelim.

iPhone

 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 5s

iPad

 • 12.9 inç iPad Pro (2. nesil)
 • 12.9 inç iPad Pro (1. nesil)
 • 10.5 inç iPad Pro
 • 9.7 inç iPad Pro
 • iPad Air 2
 • iPad Air
 • iPad (5. nesil)
 • iPad mini 4
 • iPad mini 3
 • iPad mini 2

iPod

 • iPod touch (6. nesil)

iOS 11 YENİLİKLERİ

iOS 11 iPad Dosyalar uygulaması

Yeni Dosyalar uygulaması tüm dosyalarınızı bir araya getiriyor. Böylece hepsini tek bir yerde görebiliyor, arayabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz.

iOS 11 iPad Yeni Dock menu

O an hangi ekran açık olursa olsun, tek bir kaydırma hareketiyle uygulamaları açabiliyor ve aralarında hızla geçiş yapabileceğiniz bir Dock bizleri karşılıyor. Dock’unuza favori uygulamalarınızı ekleyerek kişiselleştirebiliyor sunuz. Siz çalıştıkça Dock’unuz da sizin için çalışıyor, değişiyor. Akıllı öneriler ile, son açtığınız ya da iPhone veya Mac’inizde son kullandığınız uygulamalar Dock’un sağ tarafına ekleniyor.

iOS 11 iPad Multitasking

OS 11 ile aynı anda birden fazla iş yapmak şimdi çok daha kolay ve doğal. İkinci bir uygulama açmak isterseniz doğrudan Dock’tan açabilir, açık olan iki uygulamayı Slide Over veya Split View görünümlerinde aynı anda kullanabilirsiniz. Slide Over’da ikinci uygulamayı sola da sürükleyebilirsiniz. Ve yeniden tasarlanmış Uygulama Değiştirici ile, favori App Spaces’ınıza dönebilirsiniz.

iOS 11 iPad Sürükle ve Bırak

iPad’de yeni bir özellik sürükle bırak! Metinleri, fotoğrafları ve dosyaları bir uygulamadan
diğerine kolayca taşıyabilirsiniz. iPad’in göz alıcı büyüklükteki Multi-Touch ekranına göre tasarlanan bu deneyim tam anlamıyla büyüleyici. Sadece tek dokunuşla, ekranın
herhangi bir yerindeki neredeyse her şeyi taşıyabilirsiniz.

iOS 11 iPad Apple Pencil yetenekleri geliştirildi

iOS 11, iPad Pro için Apple Pencil’ı daha çok yönlü, güçlü ve doğal bir hale getiriyor. Böylece not alma, çalışma veya yaratıcılık gibi her türlü konuda çok daha pratik olabiliyorsunuz.

Anında İşaretleme
Anında Not Alma
Satır İçi Çizim

iOS 11 iPad Belge Tarama ve İmzalama

Notlar uygulamasındaki yeni Belge Tarayıcısı, belgeleri otomatik olarak algılayıp tarar, kenarları keser ve eksendeki eğrilikleri veya yüzeysel parlamaları düzeltir. Apple Pencil ile belgelerdeki
boş kısımları doldurabilir, imza atabilir ve ardından
belgeyi kolayca kaydedip paylaşabilirsiniz.

iOS 11 iPad QuickType klavye

Harfler, rakamlar, semboller ve noktalama işaretleri şimdi aynı klavyede. Yani artık sürekli geçiş yapmanız gerekmiyor. İhtiyaç duyduğunuz karakteri seçmek için ilgili tuşa dokunup hafifçe aşağı kaydırmanız yeterli.

iOS 11 iPad Artırılmış gerçeklik

iOS 11, geliştiricilerin iPhone ve iPad için eşi benzeri olmayan artırılmış gerçeklik deneyimleri yaratmasını sağlayan ARKit’i sunuyor. Artırılmış gerçeklik, dijital objeleri ve bilgileri çevrenizle birleştirerek uygulamaları ekranın ötesine taşıyor ve bu uygulamaların gerçek dünyayla yepyeni biçimlerde etkileşim kurmalarına olanak veriyor. Böylece oyunlar ve uygulamalar gözlerinize inanamayacağınız kadar etkileyici ve akıcı birer deneyim haline geliyor.

iOS 11 iPhone / iPad Live Photos

Şimdi Live Photo’larınız çok daha etkileyici, yaratıcı ve eğlenceli. Döngü, PinPon, Uzun Pozlama özellikleri ile daha fazla deneyim sunuyor.

iOS 11 iPhone / iPad Kamera

Profesyonel kalitedeki yeni filtreler, iPhone kamerasını bambaşka bir seviyeye taşıyor. Portreler şimdi daha etkileyici, ten renkleri çok daha doğal. Hatta portre fotoğraflarınıza klasik bir görünüm kazandıracak filtreler bile var. Ve yeni nesil dosya sıkıştırma teknolojisi sayesinde, çektiğiniz fotoğraflar halen aynı kalitede ama dosya boyutları eskisinin sadece
yarısı büyüklüğünde.

iOS 11 iPhone / iPad App Store

App Store, hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak yeni uygulamaları ve oyunları kolayca bulabilmeniz için baştan aşağı yenilendi. Uzmanlardan günlük hikayeler, özel bir Oyunlar sekmesi, her tür uygulama için listeler ve çok daha fazlası. Kısacası, uygulamalara merhaba dediğimiz o günden bu yana App Store’daki en büyük yenilik.

iOS 11 iPhone / iPad Mesajlar

Sohbete eğlence katmak şimdi çok daha kolay. Tamamen yeniden tasarlanmış uygulama çekmecesini kaydırın; arkadaşlarınızla çıkartmalar, emoji’ler ve oyunlar paylaşın. Kısaca mesaj net: Eğlence elinizin altında.

iOS 11 iPhone / iPad Siri

OS 11’de, dünyanın en popüler akıllı yardımcısı size daha da yardımcı olmaya hazır. Siri, gelişmiş yapay zeka ve öğrenme teknolojileri sayesinde yaşamınızın daha da önemli bir parçası haline geliyor.
Tüm gün, her gün. Siri ‘nin canlı olarak çeviri yapabiliyor olduğunu da belirtelim. Bir ifadenin Çince, İspanyolca, Fransızca, Almanca veya İtalyancada nasıl söylendiğini öğrenmek için Siri’ye ifadenin İngilizcesini söyleyin, sizin için çevirsin.

Aynı zamanda Siri ‘ye bir şarkı çalmasını istediğinizde en sevdiğiniz veya beğeneceğiniz bir müzik çalıyor.

iOS 11 iPhone / iPad Apple Music

Şimdi en sevdiğiniz arkadaşınız çok seveceğiniz yepyeni şarkılar ve sanatçılar keşfetmenize yardımcı olabilir.4 Apple Music profillerinden hem arkadaşlarınızın paylaştıkları çalma listelerini hem de en sık dinledikleri albümleri ve istasyonları görebilirsiniz.

iOS 11 iPhone / iPad AirPlay 2

Yeni AirPlay 2 ile, ev ses sisteminizi ve
hoparlörlerinizi evinizin her yerinden kontrol edebilirsiniz.5 Örneğin bir şarkıyı hem oturma odanızda hem de mutfağınızda aynı anda çalabilirsiniz. Veya herhangi bir odadaki ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Ya da müziğinizin evdeki farklı hoparlörlerde eşzamanlı olarak anında çalmaya başlamasını sağlayabilirsiniz.

iOS 11 iPhone / iPad Denetim Merkezi

iOS 11’deki yeniden tasarlanan Denetim Merkezi’ni kişiselleştirebilir, böylece en sık yaptığınız şeylerle ilgili ayarları değiştirebilirsiniz. İlham geldiğinde hazır olmak mı istiyorsunuz? Sesli Notlar denetimlerini ekleyin. Tek dokunuşla oturma odasındaki ışıkları kısmak mı istiyorsunuz? Ev denetimlerini ekleyin. Veya daha da fazla komut çalıştırabilmek için Denetim Merkezi’nde 3D Touch özelliğini kullanın.

iOS 11 iPhone / iPad Kilit Ekranı

Kilit Ekranı şimdi her zamankinden daha marifetli. Tüm bildirimlerinize ulaşmak için parmağınızı ekranın üst tarafından aşağı kaydırmanız yeterli. Tıpkı bir stor perdeyi aşağı çeker gibi. Bir bakışta hem en son bildirimlerinizi hem de cevapsız olanları aynı yerde görüntüleyebilirsiniz.

iOS 11 iPhone / iPad Rahatsız Etme modu

Şimdi iPhone’unuz direksiyon başında olduğunuzu algılıyor ve yol boyunca aramaların, mesajların ve bildirimlerin dikkatinizi dağıtmasını engelliyor. Size ulaşmaya çalışanlara da o an araç kullanmakta olduğunuzu otomatik olarak bildiriyor.

iOS 11 iPhone / iPad Harita

İster macera dolu bir yolculuğa gidiyor olun isterseniz yeni keşfettiğiniz bir restorana, Harita ile seyahatiniz boyunca her şey yolunda gidiyor. İç mekan haritalarından şeritler konusunda sizi yönlendiren oklara kadar birçok yeni özellik sayesinde, bir yerden bir yere ulaşmak şimdi hiç olmadığı kadar kolay.

Ayrıca, İç Mekan Haritaları ve Şerit Kılavuzu gibi özellikleri ile de kullanım kolaylık sunuyor.

iOS 11 iPhone / iPad QuickType klavye

Bir elinizde kahve mi var? Diğer elinizle yazabilirsiniz. Sadece emoji düğmesini basılı tutun ve tek elle yazmayı seçin. Tüm tuşlar anında baş parmağınıza yaklaşsın.

iOS 11 iPhone / iPad Otomatik Kurulum

Yeni iPhone’unuzu veya iPad’inizi mevcut iOS aygıtınıza ya da Mac’inize yaklaştırın; kişisel ayarlarınız, tercihleriniz ve iCloud Anahtarlığı parolalarınız anında güvenli bir şekilde aktarılsın. Ya da teknik olarak açıklayalım: çocuk oyuncağı.

[td_smart_list_end]

WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan iOS 1, Eylül ayının sonlarından itibaren iPhone cihazlarınıza güncellenecek. Bu zamana kadar iOS 11’in Beta sürümleri geliştiriciler ile buluşacak.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın