iOS 9.3 Public Beta 1 kurulumu ve yenilikleri

Now Reading
iOS 9.3 Public Beta 1 kurulumu ve yenilikleri

Apple, iOS 9.3 Public Beta 1 sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

Apple tarafından uygulanmaya başlanılan iOS 9 ile başlattığı halka açık programı ile Beta sürümlerin daha çok kişi tarafından test edilmesini ve bu sayede sorunsuz bir Final güncellemesi sunmayı amaçlıyor.

14.01.2015 tarihinde sunulan güncelleme ile gelen yenilikler neler ve güncellemenin nasıl kurulacağını aşağıda anlatıyoruz.

iOS 9.3 Public Beta 1 ekran parlaklığıOtomatik Ekran rengi ve Parlaklık ayarı

iOS 9.3 ile birlikte cihazınızın saat ve konumuna göre, akşam olduğunda kullanım sırasında gözlerinizi rahatsız etmemesi için ekran renkleri değiştirilir. Sabah olduğunda tekrar eski haline döner.

 

 

 

Notlar uygulamasında yenilikler “Şifreleme ve Sıralama seçenekleri”

iOS 9.3 ile birlikte Notlar uygulamasında artık parmak izi veya şifre kilidi ile güvenlik sağlanıyor. Ayrıca yine not uygulamasında tarih veya alfabetik sıralama yapılabiliyor.

iOS 9.3 Public Beta 1 not

Haberler uygulaması geliştirmeleri

iOS 9.3 ile birlikte Haberler uygulaması, artık takip ettiğiniz konularda özelleştirilmiş haberleri karşınıza çıkarıyor.

iOS 9.3 Public Beta 1 not sıralaması

Diğer yenilikler

iOS 9.3 ile birlikte Daha kullanışlı hale gelen CarPlay ile, Apple Music’te bulunan en yeni ve özel albümleri dinleyebilirsiniz. Ayrıca harita üzerinde benzin istasyonu, otopark, restoran, kahve ve diğer alanları bulabilirsiniz.

Apple Watch odaklı yenilikler

iOS 9.3 Public Beta 1 ile ilk defa aynı iPhone’a birden fazla Apple Watch’u tanımlayabilirsiniz.

iOS 9.3 Public Beta 1 apple watch

Eğitim odaklı yenilikler

iOS 9.3 ile birlikte eğitim odaklı çoklu hesap desteği geliyor. Bu özellik sayesinde bir uygulamayı birden fazla grup veya kişi kullanabiliyor.

iOS 9.3 Public Beta 1 güncellemesini alan modeller

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5

iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme adımları

  1. beta.apple.com adresine girip, Apple kimliğiniz ile kaydolun/oturum açın.
  2. Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS sekmesine tıklayın. iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme_1
  3. Bu sekmede enroll your iOS Device bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadaki adımlara geçin. Bu adımlar itunes ‘te yedek alma işlemleridir. Yedeğinizi almanız önerilir.iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme_2
  4. Yedekleme ve yedeği arşivleme işleminizi bitirdikten sonra iOS cihazınızdan  bu bağlantıya tıklayın ve gerekli profili iOS cihazınıza yükleyin. Bunun için bağlantıya tıkladıktan sonra ekranınızda karşınıza çıkacak adımları takip etmeniz yeterlidir.

1. 2. ve 3.adımları bilgisayarınızdan veya ios cihazınızdan yapabilirsiniz. Fakat 4.adımı sadece ios cihazınız ile yapmanız gerekmektedir.

4.adım yazılım yükleme adımı olduğu için, 4.adımda verilen adrese ios cihazınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.

 

iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme_3

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın