iOS 9.3 Public Beta 5 yayınlandı (Kurulumu ve yenilikleri)

Now Reading
iOS 9.3 Public Beta 5 yayınlandı (Kurulumu ve yenilikleri)

Apple’ın beta sürecini devam ettirdiği ara sürümü iOS 9.3 sürümüne bir güncelleme daha getirerek beta 5 versiyonunu yayınladı.

iOS 9.3 Public Beta 5 yenilikleri aşağıdaki şekilde:

iOS 9.3’ün final öncesi en son sürümü, yani iOS 9.3 beta 5 ile Night Shift özelliğine bazı değişiklikler geliyor. Örneğin eğer iOS cihazı Düşük Güç Modu içinde çalışıyorsa, Night Shift’i etkinleştirmesi mümkün olmayacak. Bir başka değişiklik ise Night Shift’i Denetim Merkezi’nin merkezine yerleştiriyor. Daha önce Denetim Merkezi içindeki Night Shift ikonuna tıklatmak “Şimdi Etkinleştir” ve “Yarına Kadar Etkinleştir” gibi iki seçeneğin görünmesini sağlıyordu. iOS 9.3 beta 5 ile birlikte Denetim Merkezi içindeki Night Shift ikonuna tıklattığınızda bu özellik önceden belirlenmiş bir takvime bağlı kalacak şekilde kapanana kadar sürekli açık olacak.

Ayarlar uygulaması içinde kullanıcılar “Yarına Kadar Elle Etkinleştir” şeklinde yeni bir seçenek görecekler. Bu arada iOS 9.3 beta 5 ile birlikte Night Shift üzerinde gelen en son değişiklik bu özelliğin gösteriminde kullanılan dilin yeniden düzenlenmesi oldu. Night Shift ile ilgili renk sıcaklığı ayarındaki gösterimler “Daha Soğuk” ve “Daha Sıcak” yerine “Daha Az Sıcak” ve “Daha Çok Sıcak” şeklinde yeniden düzenlendi.

iOS 9.3 Public Beta 5 yükleme adımları

  1. iOS 9.3 Public Beta 4 cihazınızda yüklü ise, Beta 5’i yüklemek için cihazınızın Ayarlar>>Genel>>Yazılım güncelleme adımından Beta 5’ü yükleyebilir siniz.
  2. Cihazınızda Beta sürüm yüklü değil ise aşağıdaki adımlardan devam ediniz.
  3. beta.apple.com adresine girip, Apple kimliğiniz ile kaydolun/oturum açın.
  4. Apple Beta Yazılım Programına kaydolduktan sonra iOS sekmesine tıklayın. iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme_1
  5. Bu sekmede enroll your iOS Device bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadaki adımlara geçin. Bu adımlar itunes ‘te yedek alma işlemleridir. Yedeğinizi almanız önerilir.iOS 9.3 Public Beta 1 yükleme_2
  6. Yedekleme ve yedeği arşivleme işleminizi bitirdikten sonra iOS cihazınızdan  bu bağlantıya tıklayın ve gerekli profili iOS cihazınıza yükleyin. Bunun için bağlantıya tıkladıktan sonra ekranınızda karşınıza çıkacak adımları takip etmeniz yeterlidir.

3. 4. ve 5. adımları bilgisayarınızdan veya ios cihazınızdan yapabilirsiniz. Fakat 4.adımı sadece ios cihazınız ile yapmanız gerekmektedir.

6.adım yazılım yükleme adımı olduğu için, 6.adımda verilen adrese ios cihazınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın