iOS ‘ta uygulama gizleme nasıl yapılır? (Jailbreaksiz)

Now Reading
iOS ‘ta uygulama gizleme nasıl yapılır? (Jailbreaksiz)

Apple CEO ‘su Tim Cook, bazı uygulamaları kaldırabilmenin bir yolu üzerinde çalıştığını söylemişti. Şu an için stok uygulamaların kaldırılabilmesi veya gizlenebilmesi resmi olarak mümkün değil. Fakat Apple ‘ın bir açığı olarakta söylenebilecek bir yöntem sayesinde uygulamaları gizleyebiliyorsunuz.

iOS Uygulama gizleme adımları aşağıdaki gibi;

  1. Gizlenmesini istediğiniz uygulamaları bir dosyaya taşıyın.
  2. Örneğin iki uygulamayı bir dosyada birleştirdiniz. Dosya içerisindeki uygulamaya basılı tutarak dosya içerisinde sağ tarafa doğru taşıyın. Uygulama dosya içerisinde ikinci sayfaya taşınmış olacak. Aynı uygulamaya tekrar basılı tutarak uygulamayı üçüncü sayfaya taşıyın.
  3. Üçüncü sayfada aynı uygulamaya tekrar basılı tutun, titrek durumda iken home butonuna basın. Uygulamanın kaybolduğunu göreceksiniz.
  4. Aynı işlemleri dosyanın 1.sayfasında bulunan tüm uygulamalara yapın.
  5. En son dosya içerisinde uygulama kalmadığında home tuşuna bastığınızda dosyanın yokolduğunu göreceksiniz.
  6. Gizlenen uygulamalar kalıcı olarak silinmiyor. Arama yaptığınızda uygulama bulunabiliyor. Ayrıca Uygulamanın görünür hale tekrar gelmesini isterseniz cihazınızı yeniden başlatmanız yeterli olacak.

Yöntem iOS 9.2.1 de geçerlidir. Üst sürümlerde bu işlem geçerliliğini kaybediyor. (Beta 9.3 beta sürümlerde denendi, Çalışmıyor.)

 

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın