iPhone 8, gigabit LTE hızını desteklemek için hazır değil

Now Reading
iPhone 8, gigabit LTE hızını desteklemek için hazır değil

Apple, iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde Qualcomm ve Intel modemlerini kullanacağı ve geçen yıl iPhone 7 ve 7 Plus için kullandığı stratejiyi tekrarlayacağı belirtiliyor. Apple önceli modellerinde olduğu gibi Intel’inkiyle aynı seviyede performans göstermelerini sağlamak için Qualcomm’un modemlerini kısıtlamaya başvuracak .

Qualcomm’un teorik olarak gigabit LTE hızlarına ulaşabilen bir modeli (Snapdragon 835) var fakat İntel henüz bunun için hazır değil. Bildirildiğine göre benzer özelliklere sahip bir modem üzerinde çalışııyor fakat bu hazırlık iPhone 8 modeline yetişmeyecek.

İşin içinde tek bir tedarikçiye bağımlı kalma korkusu var!

Apple, çip imalatçısının tekelci uygulamaları yürüttüğünü iddia ettiği için Snapdradon tarafına 1milyar$ tazminat davası açmıştı. Bu nedenle Apple Qualcomm’un tek bir tedarikçisine bağımlı kalmak istemiyor. Apple’ın bu tüm zorlukla ilgili çözümü, geçen yıl yaptığı işi yapmak: Qualcomm’un daha yüksek performans sergileyen modemlerini Intel bölümünün elde edebileceği düzeyle aynı seviyeye getirmek. Dolayısıyla, iki parçayı eşit yaptığından iPhone’lar arasında hiçbir performans farkı olmayacak.

Apple LTE uyumlu olmayacağından zor Prestij kaybı yaşayabilir!

ABD’li operatörler, yıl sonuna kadar gigabit LTE ağlarını gerçeğe dönüştürme sözü verdiler. Eğer bu durum gerçekleşirse yeni iPhone’lar tarafından desteklenmeyecekler. Öte yandan, Samsung’un Galaxy S8 , S8 + ve Note8 hepsi Snapdragon 835’in desteklediği için problem olmayacak ve Apple’ın imajının diğer üreticilere göre sarsılabileceği yorumlanıyor.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın