iPhone ile konser videosu çekersen kamerası kapanabilir!

Now Reading
iPhone ile konser videosu çekersen kamerası kapanabilir!

Apple yeni bir patent almış durumda. almış olduğu patent kafaları karıştırdı. Apple, almış olduğu yeni patent ile konser, film gibi aktivitelerde kullanıcıların telefona erişim bağlantılarını kesebilecek şeklinde yorumlanıyor.

Apple kamerası her an kapanabilir.

Apple’ın yeni patenti kızılötesi teknolojisi ile birlikte çalışacak. Kızılötesi ile konser, sinema gibi toplu katılımı bulunduran etkinliklere yönelik olarak iPhone cihazlarının kameralarını tespit ederken, kamera verilerini yorumlayabilecek.apple patent kamera (2)

Apple’ın yeni patenti bu bağlamda cihaz kameralarına hakim olarak, kullanıcıların fotoğraf-video gibi medya çekimlerini engelleyebilecek.

Cihazda bulunacak kızılötesi verici, mobil aygıtların kayıt işlemlerini devre dışı bırakma amacı taşıyan kodlanmış veri paketleri üretebilecek.apple patent kamera (1)Her fotoğraf çekilemeyecek.

Diğer bir yandan özel nitelik taşıyan, antika eser, heykel gibi nesneleri fotoğraflamalarının ardından, nesne ile ilgili bilgi sahibi olabilecekleri bir platforma yönlendirilebilecekler.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın