iPhone, iPad, iPod: Hızlı arama ve Siri önerileri

Now Reading
iPhone, iPad, iPod: Hızlı arama ve Siri önerileri

iOS 9’da Arama özelliği web’de içerik aramanızı; kişilerinizi, uygulamalarınızı, yakındaki yerleri ve daha fazlasını bulmanızı sağlar. Siri ile birlikte çalışan Arama özelliği, yazdığınız sırada önerilerde bulunur ve sonuçları günceller.

iOS aygıtınızda Arama’yı kullanmanın iki yolu vardır.

1 – Hızlı Arama

 

 

Ana ekranın ortasından aşağıya doğru sürükleyin ve aradığınız şeyi yazın.
ios siri önerileri

Arama ayarlarını değiştirme

Ayarlar > Genel > Spotlight Araması’na gidin.

Burada Siri Önerileri’ni açıp kapatabilir ve aramalarınıza hangi uygulamaları dahil edeceğinizi belirleyebilirsiniz. Örneğin, Mesajlar uygulamanızdan arama sonuçlarını görmek istemezseniz Mesajlar’ın seçimini kaldırabilirsiniz.

Siri’nin veya Spotlight’ın yakındaki konumları önermesini istemiyorsanız, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’ne gidin. Ardından Sistem Servisleri’ne dokunup Safari ve Spotlight Önerileri’ni kapatın.

siri önerilerini kapatma

2 – Siri Önerileri

 

 

Arama’yı görüntülemek ve Siri Önerileri’ni almak için Ana ekranda sağa doğru sürükleyin.

ios hızlı arama

Siri Önerilerini Alma

Siri Önerileri arasında ilginizi çekebilecek uygulamalar ve kişiler de bulunur. Siri ayrıca haberler ve yakınlardaki yerler (restoranlar, benzin istasyonları, mağazalar vb.) gibi pek çok konuda öneriler sunar.

Siri Önerileri’ni iPhone 5 ve sonrası, iPad Pro, iPad (4. nesil) ve sonrası, iPad mini (2. nesil) ve sonrası ile iPod touch’ta (6. nesil) kullanabilirsiniz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın