Ana sayfa Marka haberleri APPLE iPhone SE maliyeti IHS firması tarafından hesaplandı.

iPhone SE maliyeti IHS firması tarafından hesaplandı.

240
0
➹ PAYLAŞ
iPhone SE modelinin üretim maliyeti ne kadar?

Tüketici analiz firması IHS tarafından iPhone SE parça parça detaylandırılarak tek tek parçaları hesaplanarak toplam maliyeti hesaplandı.  Sonuç olarak 399$ etiket fiyatı ile satılan cihaz aslında 160$ gibi bir maliyeti olduğu hesaplandı.

Hesaplama 16GB lık model üzerinden yapıldı ve iPhone SE modelinin parçaları toplamda 156.20$ maliyeti olduğu hesaplandı. Üretim maliyetini de eklenmesi sonucu 160$ gibi bir rakam toplam maliyet olarak ortaya çıkmış oldu.

 iPhone SE Price


Diğer yandan  iPhone 5s’le neredeyse aynı kasa yapısına sahip olan cihaz, iPhone 6’daki ikinci kamera ve LTE alıcı bileşenin de aynısını ve iPhone 6s’te de kullanılan A9 işlemci ve ana kameranın da aynısını barındırıyor.

IHS yetkilisi Andrew Rassweiler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada geçmişteki iPhone’lardan bazı parçalar barındırmasına ve maliyetinin iki katından fazlasına satılıyor olmasına rağmen iPhone SE’nin yine de oldukça etkili bir cihaz olduğunu söylüyor. Rassweiler’a göre iPhone 6s’in iPhone SE’ye göre avantajlı yapan tek şey büyük boyutu ve daha yüksek çözünürlüklü ekranı.

 

Bir Cevap Yazın