.ist .istanbul Alan adları kullanıma sunuluyor.

Now Reading
.ist .istanbul Alan adları kullanıma sunuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ tarafından sağlanan “.istanbul” ve “.ist” yeni üst düzey alan adları, bugünden itibaren başvuruya açılıyor.

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) Başkan Yarımcısı David Olive de dijital ekonominin ağ oluşturma gücünün, eğitim, sağlık, kamu gibi sektörleri olumlu etkilediğini belirterek, üst düzey alan adlarının genişlediğini ve yüzlerce üst düzey alan adının faaliyete geçtiğini vurguladı.

Olive, “.istanbul” ve “.ist” alan adlarının küresel olarak internette yer edinmenin yanı sıra ülkenin ve bölgenin ötesinde fırsatlara ulaşmaya yardımcı olacağını dile getirdi.

Toplantının sonunda “.ist” ve “.istanbul” alan adlarıyla yayına giren www.ibb.istanbul ve www.kadirtopbas.istanbul siteleri tanıtıldı.

Alan adı satınalma işlemi

.ist ve .istanbul alan adlarını almak isteyenler için sınırlı erken kayıtlar 27 Ocak-26 Şubat tarihleri arasında. Türkiye’de faaliyet gösteren kamu kurumları, özel şirketler ve STK’lar için genel satışlarsa 1 Mart’ta başlıyor. Bireysel başvurularsa 1 Mayıs’tan itibaren kabul ediliyor. Alan adlarının satışı konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkili konumda. Detaylar için nic.istanbul adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın