Kurtarma modu ile aygıt silme [iPhone etkin değil-Parolayı unuttum]

Now Reading
Kurtarma modu ile aygıt silme [iPhone etkin değil-Parolayı unuttum]

iOS aygıtına üst üste altı kez yanlış parola girerseniz aygıtınız kilitlenir ve aygıtınızın etkisizleştirildiğini bildiren bir ileti alırsınız.

iPhone, iPad veya iPod touch‘ınızın parolasını unuttuysanız veya aygıtınız etkisizleştirildiğini bildiren bir ileti aldıysanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Parolanızı unutmadan önce yedekleme oluşturmadıysanız aygıtınızın verilerini kurtarmanın herhangi bir yolu yoktur. Bu durumda aygıtınızı silmeniz gerekir. Aygıtınızla beraber tüm verileriniz ve ayarlarınız da silinir.

Aygıtınızı silmek için Silmek içinüç yöntem bulunmaktadır. itunes, iCloud ve Kurtarma modu. Aşağıda kurtarma modu ile aygıt nasıl silinir anlatıyoruzç

iTunes’la hiç eşzamanlama yapmadıysanız veya iCloud’da iPhone’umu Bul uygulamasını ayarlamadıysanız aygıtınızı geri yüklemek için kurtarma modunu kullanmanız gerekir. Bu işlem, aygıtı ve parolasını siler.

iOS aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın. Bilgisayarınız yoksa bir arkadaşınızdan ödünç alın veya bir Apple Satış Mağazası’na ya da Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’na gidin.

Aygıtınız bağlıyken yeniden başlatmak için zorlayın:

iPhone 6s ve önceki bir modelinde, iPad veya iPod touch’ta: Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmelerden parmaklarınızı çekmeyin. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta: Uyut/Uyandır ve Sesi Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmelerden parmaklarınızı çekmeyin. Kurtarma modu ekranını görünceye kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

3.Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneklerini gördüğünüzde Geri Yükle’yi seçin.

iTunes, aygıtınız için gerekli yazılımı indirir. İndirme işlemi 15 dakikadan uzun sürerse aygıtınız kurtarma modundan çıkar, bu durumda 2. ve 3. adımları tekrarlamanız gerekir.

İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Ardından, aygıtınızı ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Bu makale ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın