Mahallenin yeni muhtarı muhit.co ‘yu tanıyalım

Now Reading
Mahallenin yeni muhtarı muhit.co ‘yu tanıyalım

Muhit nedir?
Mahallelilerin ve yerel yönetimlerin yaşadıkları yerleri iyileştirmek için iletişim kurmasını ve çözüm üretmesini sağlayan bir platformdur.

muhit.co 1

Kimin Aklına Geldi ?
Sera Tolgay (Massachusetts Institute of Technology) – Kurucu / İş Geliştirme
Daniel Swakman (Delft University of Technology) – Kurucu / Tasarımcı
Ece Ömür (Yıldız Teknik Üniversitesi) – İletişim
Güney Can Gökoğlu (Anadolu Üniversitesi) – Yazılımcı

Muhit, katılımcı şehircilik ve yerelliği temel alan bağımsız bir platform. Farklı disiplinleri bir araya getiren ekibimiz, şehir plancıları, tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşuyor.

İlk Ödül Toplum Gönüllüleri Vakfından…
Muhit, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın sosyal fayda yaratan teknolojik araçları desteklediği Things Challenge’da finale kalan 6 projeden biri oldu. Halk oylamasını kazanarak en çok destek gören 3 projeden biri olan Muhit şimdi hayata geçiyor.

 

 

 

Muhit’in pilot çalışması ise Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği içinde yapılacak. Muhtar ve belediye çalışanlarının Muhit’te kullanıcılardan gelen önerilerle etkileşime geçmesi ve bu sayede platformda yüksek destek gören fikirlerin hayata geçirilmesi sağlanabilecek. Muhit, bu etkileşimleri düzenli bir şekilde raporlayarak yerel yönetimlerin performansına dair analizler sunmayı da planlıyor. Raporlar, belirli bir süre zarfında bir bölgedeki ihtiyaçların ne kadarının ilgili muhtar ya da belediye tarafından dikkate alındığı ve bunlara yanıt verilme süresi gibi ölçümleri içerecek.

Muhit.co iletişim : muhit.iletisim@gmail.com
Muhit.co web site : http://muhit.co/

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın