Mekan Asistanı uygulaması sizin için mekan buluyor

Now Reading
Mekan Asistanı uygulaması sizin için mekan buluyor

Bir fikir ile yola çıkan 4 girişimci genç arkadaş çalışmaları sonucunda “mekan asistanı” nı faaliyete geçirmiş.  Adından da anlaşılacağı üzere bir mekan bulma uygulaması. Fakat bu uygulamayı diğer benzer  (Foursquare gibi..) uygulamalardan ayıran çok önemli bir özelliği var. Uygulamayı kullanan kişi mekan aramak istediğinde karşısında gerçek bir kişi ile iletişime geçiyor ve bunu whatsapp uygulaması üzerinden gerçekleştiriyor.

Daha da açık belirtmek gerekirse , İstanbul ‘da bir semtte maç izleyeceksiniz fakat maç izleyeceğiniz yerde yemekte yemek istiyorsunuz ve bu mekanın otoparkı da olsun ve yine bu mekan İstanbul boğazı manzaralı olsun…. gibi çokça fazla kriterlerinizin olduğu mekan arayışına girdiğiniz durumlarda MEKAN ASİSTAN sizin imdadınıza yetişecek.

İsteklerinizi mekan asistana iletiyorsunuz. İlgili kişiler gerekli araştırmaları yapıp size en uygun mekanları öneriyorlar. Ve sizin yerinize rezervasyon bile yapıyorlar . İşin en ilginç tarafı sizin için bu kadar uğraşan uygulama yöneticileri bütün bunları yapmak için sizden herhangi bir ücret talep etmiyor.. Oldukça cazip geliyor kulağa 🙂

Daha şimdiden 2500 üyeye ulaşan uygulama 130 ‘a yakın rezervasyon gerçekleştirmiş durumda.

Uygulamanın whatsapp kullanılarak hizmet vermesi sebebiyle ilerleyen zamanlarda whatsapp ın bu uygulamayı engellemesi ihtimaline karşı alternatif uygulama geliştirmeye başlandığı bilgisi uygulama geliştiricileri tarafından belirtiyor.

Uygulamanın geliştiricilerinden söz edecek olursak ; Üç geliştirici Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi  Kerem Sertan Özkılıç, Ece Berker, İhsan Serdaroğlu ve Emre Semercioğlu  

 

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın