Microsoft açıkladı: Hesaplarınızda basit şifre kullanın!

Now Reading
Microsoft açıkladı: Hesaplarınızda basit şifre kullanın!

Microsoft araştırmacıları, şifre kullanımı konusunda genel kabul görmüş kuralları yıkan bir açıklama yaptılar. Microsoft’a göre kullanıcıların her hesap için farklı ve zor bir şifre belirlemesi, akıl karışıklığı yaratarak sonunda kullanıcıları bezdiriyor ve ardından çok önemli, hayati hesaplara bile basit şifreler atmalarına neden oluyor. Bu da bir saldırı anında, kullanıcıların hayati öneme sahip hesaplarının kötü niyetli kişilere kaptırmalarına kapı açıyor.

Microsoft’un tavsiyelerine göre ; kullanıcıların çok önemli bir iki hesabı için güçlü şifre kullanması, düşük önemli servislerdeki hesaplarını ise hatırlaması basit bir şifre ile koruması yeterli olacak zira bu şekilde kullanıcılar önemli hesaplarının şifrelerini hatırlamakta güçlük çekmeyecekler.

Uygulanabilirlik; Her ne kadar Microsoft bu tavsiyelerde bulunsa bile , basit şifre kullanmak pek uygulanabilir gibi değil. Zira tüm internet ortamında herhangi bir basit web site üyeliklerinde bile şifre belirleme adımlarında artık kullanıcılar güçlü şifre kullanılmaya mecbur bırakılıyorlar..

Kısacası Microsoft, bugüne dek hep söylenen “güçlü şifreler üretin” tavsiyesinin aksini söylüyor gibi. Verdiği yeni tavsiyede ne kadar haklı olduğunun değerlendirmesi tabiki yine sizlere kalmış. Nihayetinde herkes güvende olmak ister..

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın