Microsoft ‘un Linux Kullanıyorum açıklaması!

Now Reading
Microsoft ‘un Linux Kullanıyorum açıklaması!

Microsoft, resmi blog sayfasında doğrudan Linux kullandığını belirtti.

Microsoft, kendi Linux dağıtımını geliştirdi. Azure Cloud Switch (ACS) adı verilen yazılım, Microsoft’un tanımıyla “Linux üzerinde geliştirilmiş, veri merkezi ağına yönelik, çapraz-platform destekli modüler bir işletim sistemi”.

Detaylandıracak olur isek; İki işletim sisteminin birbirlerine göre karşılıklı avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Hem masaüstü hem de sunucu tarafında aktif olarak kullanılıyor. Öyle görünüyor ki Microsoft, açık kaynağın sahip olduğu avantajların bir kısmından faydalanmak istemiş ve bulut tarafındaki çalışmalarının küçük bir kısmında, Linux dağıtımını kullanmayı tercih etmiş!

Microsoft’un Azure Networking yöneticilerinden Kamala Subramanian, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Microsoft olarak piyasada birçok mükemmel switch donanım platformunun olduğuna, yeniliği, hızı ve maliyet düşüşünü sağlayan sağlıklı bir rekabetin bulunduğuna inanıyoruz.”

“Ancak bulut ağları ve kurumsal ağlar, bulut genişliğinde ağ yönetim platformlarında farklı tür switch’lere farklı yazılımları entegre etmeyi zor buluyorlar. İdeal olarak, yeni switch yazılımlarındaki yeniliğine öncülük etsek bile, geliştirdiğimiz işlevlerin tüm faydalarını elde etmek ve yaptığımız onarımların bizle kalmasını istiyoruz.”

CEO Satya Nadella’nın firmanın işini görecek farklı teknolojilere açık olduğunu ve bunları kullanmaktan çekinmediğini biliyoruz. Bizleri şaşırtan ise  Microsoft’un Linux geliştirdiğini görmek gerçekten şaşırtıcı.

Kaynaklar :
http://www.chip.com.tr/
http://www.teknotalk.com/

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
100%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın