Ana sayfa Yazilim Microsoft ‘un yeni PC tasarımı Surface Book

Microsoft ‘un yeni PC tasarımı Surface Book

165
0
➹ PAYLAŞ

Microsoft, ABD New York’ta düzenlenen Windows 10 etkinliğinde duyurduğu dördüncü nesil Surface Pro tabletlerin ardından Surface Book dizüstü bilgisayarını da piyasaya sürdü. Firma tarafından “dünyanın en güçlü ince bilgisayarı” olarak tanımlanan Surface Book, 13,5 inç ekran boyutuna sahip ve 1576 gram. Ebatlar ise 31,2x 23,1×1,3-2,3cm

3000×2000 çözünürlüğe ve 267 ppi piksel yoğunluğuna sahip Suface Book’un Gorilla Glass ile güçlendirilmiş ekranı PixelSense özelliğini de içeriyor. Dokunarak kullanılabilen veya kalemle çizim olanağı da sunuyor.

Piyasadaki rakiplerine göre en hafif bilgisayar olan Surface Book’ta Skylake Core i5 ve Core i7 işlemciler kullanılırken, GDDR5 Nvidia Geforce GPU ekran kartı, 16 GB RAM ve 1TB SSD depolama alanı da performansın yükselmesine yardımcı oluyor.

Arkada 8 MP ve önde 5 MP  kameralar sahip magnezyum kasa, aynı zamanda Dynamic Fulcrum Hinge özelliğine de sahip. Bu da, dizüstü bilgisayarın 360 derece katlanabilmesini ve klavye takılmış bir tablet gibi kullanılabilmesini sağlıyor. Kablolarla klavyenin bağı ise tek bir tuşla kapatılabiliyor.

Official Tanıtım Video

Bir Cevap Yazın