Nintendo, Türkiye pazarına geri dönüyor

Now Reading
Nintendo, Türkiye pazarına geri dönüyor

❰ İÇİNDEKİLER ❱

Nintendo 2004 yılında ülkemize gelip, bundan altı yıl önce Türkiye pazarından çekildiğini açıklayarak ülkemizdeki Nintendo kitlesine üzücü haberi vermişti.  Nintendo ürettiği el konsolları, Mairio ve Zelda gibi oyunlarla dikkat çekiyordu. Diğer yandan PS4 ve Xbox One oyun konsollarına da rakip olarak alternatif konumundaydı.

Nintendo severler için sevindirici haber Yunan merkezli bir firma olan CD Media CEO’su SPIROS GIAMAS tarafından Linkedin üzerinden yapılan bir paylaşım ile birlikte, dev oyun şirketinin ülkemize geri döneceği ortaya çıktı.

CEO tarafından yapılan paylaşımda, İstanbul’da bir ofis kurulacağı ve yakın zamanda Türkiye’deki oyuncular için içerik sunumuna başlanacağı belirtiliyor. Resmi ürünlerin yanı sıra, Türkçe desteğine kavuşan bir internet sitesi ve rehberler de oyunculara sunulacak. CEO, satış mağazaları ile anlaşmaya varmayı hevesle beklediklerini söylerken bu durumun şirketleri için heyecan verici olduğunu da ekliyor.Şirketin Balkanlar ve Doğu Avrupa’daki dağıtımcılığını üstlenen CD Media, kısa bir süre içerisinde Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayacak. Nintendo Switch gibi pek çok resmi ürün, dağıtımcının bulunması ile birlikte ülkemizde satışa çıkarılacak.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%