Robot Telefon RoBoHon karşınızda

Now Reading
Robot Telefon RoBoHon karşınızda

Hayatımızın vazgeçilmezi olan telefonlarımız farklı tasarımlara bürünerek her geçengün karşımıza çıkıyor fakat Sharp firmasının geliştirdiği telefon, telefon olmak bir yana daha çok robot bir arkadaşımız olacak gibi.

Daha çok bir dijital asistan gibi çalışan ürün, Japon haber kaynaklarında daha önce gündeme gelmiş ancak gerçeklik payı verilmemişti. Şimdi ise Sharp, yeni ürününe ilişkin bir tanıtım videosu yayınladı. Cihaz, Android işletim sistemine sahip. Ancak Sharp’ın geliştirdiği özel bir arayüz kullanıyor.

Sharp RoBoHoN, Qualcomm Snapdragon 400 işlemciden güç alıyor. 3G/LTE ve Wi-fi desteğine sahip olan ürün ile telefon görüşmeleri yapmanız mümkün. 19,5 cm boyu ve 309 gram ağırlığıyla sevimli bir lego robot. Cihazın arkasında 2 inç büyüklüğünde 240 x 320 piksel çözünürlük sunan bir ekran bulunuyor. Ancak bu ekrana pek fazla ihtiyaç duymuyorsunuz çünkü robot ile konuşarak anlaşabiliyorsunuz. Sesli iletişimin mümkün olduğu RoBoHon ayrıca dokunmatik ekrana ve yüz tanıma sistemine de sahip.  Sürekli sizi dinleyen cihaz, verdiğimiz komutlar ile mesajlarınızı okuyabiliyor, arama yapabiliyor, fotoğraf çekimi ve video kaydı başlatabiliyor. Ekran olarak robotun kafa bölgesindeki projeksiyonu kullanabiliyorsunuz. Cihazın 2016’nın ilk yarısında Japonya’da satışa çıkması bekleniyor.

FOTOĞRAF GALERİ

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın