Samsung Galaxy Note 2 CWM recovery (root) yükleme

Now Reading
Samsung Galaxy Note 2 CWM recovery (root) yükleme

İşlem Adımları KISA ve ÖZ
1 ► Cihazımızı Kapalı konuma getiriyoruz
2 ► Cihazımızı Download moduna almamız gerekiyor “Ses kısma + home tuşu ve güç” düğmesine aynı anda basın download moduna girecektir
ekranda downloading yazacaktır
3 ► Bilgisayarınıza indirmiş olduğumuz Odin3. v3.04 sürümünü çalıştırıyoruz ardından telefonu USB kablo ile bilgisayara bağlıyoruz
4 ►  Odinden PDA Butonuna Basıyoruz  ve bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz [Note2-CWM-6.0.4.3-GT-N7100]  .tar uzantılı dosyamızı seçiyoruz.
5 ► Start diyoruz yükleme başlıyor.
6 ►  Yükleme tamamlanınca telefon kendiliğinden kapanıp açılacaktır.
7 ►  Yükleme tamamlanmış demektir.

Not: Odin Yükleme İşlemi yaparken fail hatası veriyorsa usb bağlantısını kesin
pili çıkartıp 15 saniye sonra tekrar takıp işlem adımlarını tekrar uygulayınız.

CWM tar dosyası indirmek için   tıklayınız ►
ODİN v3.04 indirmek için tıklayınız ►

KURULUM VİDEO

KURULUM MADDE MADDE ANLATIM

1.Adım Android cihazımızı “Download Mode” a alıyoruz. Cihazı download moda almak için: Ses kısma+Güç tuşu+Home tuşu ->> Bu 3 tuşa aynı anda basılı tutunuz.

2.Adım Açılan ekranda ses açma tuşuna basınız. Bu ekranı gördüğünüzde Download mod giriş ekranındasınız demektir. Ses açma tuşuna basarsanız telefonunuzu CWM kurulumu için yüklemeye hazır hale getirmiş olacaksınız. Ses kısma tuşuna basarsanız telefonunuz kapanıp normal açılacaktır(restart). Bu durumda yükleme işleminden vazgeçmiş olursunuz. Ses açma tuşuna basınız.

3.Adım CWM Recovery yüklemeye telefonumuz hazır. Bu ekran CWM yükleme yapmak için telefonunuzun hazır olduğunu gösterir.

4.Adım Bilgisayarımıza yüklediğimiz Odin v3.07 programını çalıştırın. Odin programı sayesinde telefonumuza dosya aktarımını/kurulumunu sağlayacağız.

5.Adım Download modda olan telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlayınız. Telefonunuzun USB Hata ayıklama mudu nun eçili olduğundan emin olun.  Telefon ile PC arasındaki usb bağlantısının sağlandığından emin olunuz.Aksi takdirde yükleme yapamazsınız.

6.Adım  “ID:COM” yazan bölümde mavi ışık varsa cihazın bağlantısının doğru olarak yapıldığını gösterir. Bazen bu bölüm sarı, yeşil renk olabilir. USB kabloyu bağladığınızda Bu bölümdeki renk farklılığını zaten fark eder siniz.

Uyarı 1: “Option” bölümünde Auto Reboot ve F. Reset Time işaretli, geriye kalanlar İŞARETSİZ olacak.

Uyarı 2: Eğer belirtilen bölüm mavi değilse, telefonunuz Download Mode’da girmemiş olabilir, Samsung sürücüleri(KİES) yüklenmemiş olabilir veya USB kablonuz arızalı olabilir.

7.Adım “PDA” bölümüne tıklayarak bilgisayarımıza indirdiğimiz Note2-CWM-6.0.4.3-GT-N7100 dosyayı seçiyoruz. Bu dosyanın  indirme linklerini yazımızın başında vermiştik.

8.AdımStart butonuna bastığınızda CWM telefonunuza yüklenecek ve telefon yeniden başlayacak. Yükleme işlemi kısa sürecektir. Yükleme sırasında kesinlikle ve kesinlikle usb kablo bağlantısını kesmeyiniz.  Telefon kapanıp açılmaya başladığında usb kabloyu  çıkarabilir siniz.

Yeni CWM yi açmak için; telefonunuz kapalı iken “Ses açma tuşu+Home Tuş+Power Tuşu” kombinasyonuna 2-3 saniye basılı tutunuz.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
100%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
2 Yorumlar
Leave a response
  • Uğur Çınar
    22.06.2017 at 12:17

    merhaba dostum Recovery cihaza indirdim v6.0.4.3 Cihazı ses açma güç home tuşuna basarak açarak karşıma şabkalı pencere geliyor 😀 bundan sonra cihaza odin ile rom yüklemem gerekiyor değilmi ? romlara bakıyorum samsung note 2 gt n7100 için indiriyorum yanlız dosyalar açılmıyor istediğim dosyayı bulamıyorum lütfen yardım edermisin

Bir Cevap Yazın