Ana sayfa Yardım Samsung Galaxy Note 2 imei değiştirme

  Samsung Galaxy Note 2 imei değiştirme

  19601
  10
  ➹ PAYLAŞ

  IMEI değiştirmek için EngineerMode yani Mühendislik Moduna giriş yapmanız gerekmektedir. EngineerMode girmek için her telefonun kullandığı ayrı bir kod vardır. Telefonun arama ekranını açarak buraya gerekli kodu gireriz ve arama tuşuna bastığımız zaman karşımıza çeşitli ayarları yapabileceğimiz EngineerMode (Mühensilik bölümü) çıkar. Burada çok fazla ayar vardır ve kesinlikle bilmediğimiz bölümlere girip ayar yapmıyoruz aksi takdirde telefonunuz bozulabilir. Biz IMEI tanımlayacağımız için Gireceğimiz Menü GPRS bölümüdür.

  1

  Öncelikle aşağıdaki kodlardan birini  arama bölümüne girip arama tuşuna basıyoruz. EngineerMode ekranına girmek için.

  *#*#9826835#*#*

  veya

  *#*#82043036#*#*

  2

  IMEI değiştirme kodunu girip arama tuşuna bastıktan sonra karşımıza EngineerMode (Mühendis Bölümü) ekranı açılacaktır. Burada farklı ayarların yapılması için menüler yer alıyor. Bizim işimiz imei numarasını değiştirmek olduğu için GPRS menüsünü seçiyoruz.

  3

  GPRS menüsünü seçtiğiniz zaman karşınıza imei değiştirme sayfası çıkacaktır.

   

  Genellikle replica(yurt dışından gelen) telefonlarda çift sim kart olduğu için 1. PDP ve 2.PDP çıkacaktır. Aynı işlemi sırası ile ikisinede uyguluyoruz. İlk önce 1.PDP’yi seçiyoruz ve imei numarasını yazıp Write IMEI‘ye basıyoruz. Ardından Attached‘a basıp OK diyoruz. Sonra Detached‘a basığ OK diyoruz. IMEI değiştirme işlemimiz tamamlanıyor. En son olarak hiçbir işlem yapmadan telefonumuzu kapatıp tekrar açıyoruz.

  İşlem tamamlandı. 3 adımda IMEI değiştirme işlemini yaptık. Sormak istediğiniz sorular olursa aşağıda yorum kısmından sorabilirsiniz.

  10 YORUMLAR

  1. ilk önce bilgiler için teşşekür ederim ama bende Ağda kayıtlı deil hatasın ıalıyorum.
   telefon bozulmustu ypatırmaya götürdügüde adamlarorjine ımei’yi değiştirmişler şimdi de böyle hata alıyorum yardım edermisiniz

   • “Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri bölümüne girerek tarama işleminden sonra çıkan ağ operatörleri listesinden kendi operatörünüzü seçiyorsunuz.
    5-10 dakika içerisinde telefonunuzdaki ağda kayıtlı değil hatası çözülecektir.”
    Bu çözüm olmaz ise cwm Recovery mod kullanarak çözüme ulaşabilirsiniz.

   • Merhaba, orijinal yani spot olarak Türkiye ‘ye sokulmuş olan orijinal cihazların engineer menüsü olmaz sadece replika cihazların engineeer Menüsü vardır. Bu yüzden kodlar işinize yaramayacaktır ve bu yüzden EngineerMode menüye giremiyor olabilirsiniz.

  2. merhaba verdiğiniz bilgileri denedim ama bir türlü mühendislik bölümüne giremiyorum.. note 2 N7100 orjinal telefon i maili kendiliğinden değişti. şu an kullanamıyorum. kendi i mailini nasıl yükleyebilirim geri yardımcı olurmusunuz?..

  3. ağda kullanılamıyor hatası alıyorum. telefon kapanmıştı orjinal samsung note 2 yani çalındı bi kere buldum ımeı yüzündendir diye düşünüyorum ne yapmalıyım

   • Yöntem 1: imei numaranızı kontrol edin. Kopyalanmış olabilir. İmei sorgulama için telefondan *#06# tuşlaması yaptığınızda çıkan imei numarasını http://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine girerek ücretsiz imei sorgulaması yapabilirsiniz. İmei sorgulama hizmeti ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip – edilmediğini ve kayıp / çalıntı olup – olmadığını, cihazınıza ait imei numarasını yazarak öğrenebilirsiniz.

    Yöntem 2: Telefonunuzu uçak moduna alın 2-3saniye sonra uçak modundan çıkarın. Şebekeyi kontrol ediniz.

    Yöntem 3: Telefonunuzu kapatınız ve bataryayı çıkartınız daha sonrada simkartınız söküp tekrar takınız ve cihazınızı açınız. Şebekeyi tekrar kontrol ediniz.

    Yöntem 4: *2767*3855# tuşlayın. Tuşladığınızda telefonunuz yeniden başlayacaktır . Sonra Telefonunuzu ilk aldığınız gibi kurulum yapın. Şebekeyi kontrol edin.

  4. Slm kardeş bende note 2 var verdiginiz kodlara giriyom ama hiçbir sey cikmiyo bana yardimci olabilirmisinz acaba tesekkurler

  Bir Cevap Yazın