Now Reading
Samsung Galaxy Note 7

Samsung Note serisinin en yeni üyesini tanıtarak meraklı bekleyişler son buldu. Samsung ‘un son amiral gemisi koltuğuna oturan cihaz, rakipleri arasında özellikleriyle fark yaratacak mı hep beraber göreceğiz.

Galaxy Note 5 ‘e kıyasla cihazda değişikliklerden kısaca bahsedelim. Tasarımsal anlamda ilk bakışta bir değişiklik göze çarpmasa da, tasarım değişiklikleri ince detaylarda gizleniyor. Detayı aşağıda tasarım bölümünde anlatacağız. Diğer yandan bir önceki modele göre performans , kamera, dayanıklılık özellikleri ve pil ömrü konularında da değişimler mevcut.

Note 7’de bulunan değişikliklerin bir önceki modele göre cihaza başarı katıp katmadığı kullanıcı deneyimleri ile gün yüzüne çıkacaktır.

Türkiye Satış Fiyatı:
4000 TL

📐TASARIM

Tasarım anlamında cihazda bahsedebileceğimiz özellik, Samsung ‘un deyimine göre arkadan öne doğru uzanan kavislerden tutulacak biçimde tasarlanmış. Yukarıdan aşağıya, bir yandan öteki yana, önden arkaya tamamen simetrik bir tasarım sunan cihaz, Öndeki cam ve arkadaki metal, birlikte bükülerek entegre bir görsellik sunuluyor.Samsung Galaxy Note 7 inceleme

Galaxy Note7, çift kavisli ekrana sahip ilk Note modelidir. Cihazın iki kenarının da kavisli olması cihaza çerçevesiz bir görünüm kazandırmasının yanında hissiyatı da fazlasıyla kullanıcısına hissettiriyor.

S Pen bilindiği üzere bir kalem , tabiki bilindik kalemlerden biraz farklı 🙂 Note 7 ile birlikte S Pen ‘deki değişimlerde azımsanacak gibi değil. Ekran kilidini açmadan not alabilme, yan tuşa bastığınızda S pen ‘in silgiye dönüşmesi, Air commend hızlı menüsüyle GIF oluşturabilme ve fotoğraf görüntülerindeki kelimeleri metinlere dönüştürebilme özellikleri başlıca sayabileceğimiz yeteneklerinden.

Bir önceki modelde 1,6mm olan uç, Note 7 ile birlikte 0,7mm olarak karşımıza çıkıyor.  S Pen Ucu eskisinden çok daha ince olması, sunduğu doğal yazı yazma ve çizim yapma deneyimimizi kolaylaştırıyor.

Not almak için telefonunuzun kilidini açmak zorunda değilsiniz. Screen-off Memo işlevini kullanarak S Pen’i çıkarıp ekrana yazı yazmaya başlayabilirsiniz. Notun yapışkan not gibi görünür olmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken, notu Always On Display ekranınıza sabitlemektir.

Samsung Galaxy Note 7 inceleme_dayanıklılık

Dayanıklılık! Galaxy Note7 ve S Pen, suya dayanıklıdır.  Galaxy Note7 IP68 koruma sınıfına sahiptir, yani ister yüzme havuzunda ister çölde olun, her yerde not alabilir veya arama yanıtlayabilirsiniz.
IP (Katı Cisimlere Karşı Koruma) koruma sınıfındaki 68 sayısı, Galaxy Note7’nin toza, kire ve kuma ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir. Ayrıca su altında 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar kalabileceğini de gösterir. Bunu başarmak için tüm bağlantı nokta

larını göz zevkini bozan kapaklar kullanmadan yalıtılmış durumda.

 

田EKRAN

Super AMOLED ekran kullnılan cihazda kavis 90 dereceye kadar arttırılmış.  5.7 inç Super AMOLED ekran 518ppi değerindeki 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe sahip. Cihazın ekranı Corning Gorilla Glass 5 güvencesi ile koruma altına alınmış.

Mobil HDR nedir?
HDR veya Yüksek Dinamik Aralık, olağanüstü gerçekçi yeni bir video türüdür. Görüntülerdeki gerçek ışığı ve kontrastı ortaya çıkarır. Beyazlar daha beyaz beyazlar, siyahlar daha koyu ve inanılmaz ayrıntılar sayesinde dünyayı tüm gerçek renkleriyle görürsünüz. Akıllı telefonunuzda HDR deneyimini yaşayabilmek için telefonunuzun mobil HDR ile uyumlu olması gerekir.

Samsung Galaxy Note 7 inceleme Mobil HDR

Galaxy Note7 mobil HDR ile uyumludur. Çok gelişmiş mobil görüntü işleme motoru, görüntü kalitesini yepyeni bir seviyeye taşıyarak ekranda gördüğümüz görüntülere yüksek parlaklık düzeyi ve etkileyici ayrıntılarla hayat verir.

📷KAMERA

12 MP Dual Pixel sensör, Daha parlak F1,7 lens ve büyük 1,4 µm ile donatılmış Note 7 gece veya gündüz, hızlı veya yavaş yaşarken dilediğiniz zaman ve dilediğiniz şekilde fotoğraflar çekmenizi vaadediyor.

ISO, Diyafram, Pozlama, Renk tonu, Beyaz denges, Odak uzaklığı gibi özellikler sunan xihaz profosyonel özellikler barındırıyor. iPhone ‘un en iyi fotoğrafı çektiğini söyleyen  Apple, ne yazıkki kamera konusunda Samsung ‘un gerisinde kaldığı net bir şekilde görülüyor. Note 7 deki kameranın bu özellikleri cihaza profosyonel kullanım havası katıyor.

Odaklama standart olarak gelen günümüz cihazlarında , Note 7 nin üstünlüğü burada fark yaratıyor.Fotoğraf çektikten sonra odağı ayarlayabiliyorsunuz.  Seçmeli Odak Mod’u kullanarak odağı ön plana ve arka plana ayarlamayı deneyip ve en iyi çekimi bulmanıza yardımcı oluyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

4K Video kaydı ile kaliteyi tekrar bizlerle buluşturan cihazın diğer video format özellikleri de mevcut

Ağır çekim modunda video çekerken Galaxy Note7’nin kamerası hızınızdaki ani bir artış ve yön değişikliği gariplikleri otomatik olarak algılar ve o anı ağır çekimde yakalayarak videoyu oluşturur.

📈PERFORMANS

Galaxy Note7’nin temel dahili hafızası 64 GB’dir. 256 GB’ye kadar microSD kart desteğini de sunuyor. Galaxy Note7, daha hızlı ve becerikli bir işlemciden daha iyi GPU’ya kadar çeşitli yükseltmelere sahip olduğu belirtiliyor. Yapılan testler sonucunda bir önceki modele göre; 31% Daha güçlü CPU, 58% Daha hızlı GPU ve 4GB RAM ile Daha sorunsuz bir performans sunmaya çalışıyor.

🔌PİL

Samsung Galaxy Note 7 inceleme_USB Type-C

Daha hızlı şarj olan daha büyük pil sloganı ile karşımıza çıkıyor Note 7

Galaxy Note7’nin pili önceki Note modelinin pilinden daha büyük. Bir önceki modelde 3000mAh olan pil değeri Note 7 de 3500mAh değerine çıkarılmış. Fakat bu, pilin daha yavaş şarj olduğu anlamına gelmediğini de ayrıca belirtiliyor.

Kablosuz şarj özelliği yine cihazda mevcut durumda. Bunun yanında USB Type-C uyumluluğu sayesinde Galaxy Note7 zahmetsizce şarj edebilir ve kullandığınız cihazlar ve USB sürücülerden veri aktarabilirsiniz.

✲Bağlan bize
Connect With Us
Artıları

Eksileri

Editör Puanı
Ziyaretçi Puanı
Puan Ver
YENİLİKÇİLİK
7.9
TASARIM
7.9
EKRAN
8.5
KAMERA
7.9
PERFORMANS
7.9
8.0
Editör Puanı
Ziyaretçi Puanı
Bu ürüne puan verdiniz
Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın