Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge: Kamera incelemesi

Now Reading
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge: Kamera incelemesi

Samsung yeni modellerinin kamerasında oldukça geliştirmeler yapılmış görünüyor. Dual Pixel özelliği, Hareketli panaroma, Seri çekim, Hiperatlama, Sahne ışığı , selfie seçenekleri vs. gibi farklı özelliklerle donatılmış.

İkili Piksel (Dual Pixel) 12 MP

İkili Piksel Sensör (Dual Pixel Sensor) tüm pikselleri kademeli tarama için kullanarak, en ani hareketlerin bile yakalanmasını sağlayan inanılmaz hızlı ve sorunsuz bir otomatik netleme sağlar. Galaxy S7 üzerinde düşük ışıkta dahi daha aydınlık ve net kareler sağlayan, bir akıllı telefonda ilk kez yer alan Çift Piksel (Dual Pixel) kamera bulunuyor.

Galaxy S7 kamerası 12 Megapiksel çözünürlüğünde. Galaxy S7 kamerası BRITCELL teknolojisi ile geliştirildiği için 1.0 μm değeri ile geliyor. “μm” değerinin düşük olması kısaca piksellerin sıkıştırılması daha iyi olduğu için düşük ışıkta daha net fotoğraf çekebilmeniz anlamına geliyor.

Galaxy S7 kamerasının optik imaj sabitleme (OIS) destekli geldiğini belirtelim. Galaxy S7, OIS desteği sayesinde görüntü odaklamada büyük kolaylık sunuyor. Galaxy S7 kamerası ayrıca 4K çözünürlüğünde 30 FPShızında video çekebiliyor. Galaxy S7 kamerası F/1.7 değerinde.

Galaxy S7 ön kamerası ise Selfie odaklı 8 Megapiksel çözünürlüğünde.

 

Düşük ışık performansı

Hayatımız boyunca fotoğrafını çekmek istediğimiz anların çoğu düşük ışık koşullarında gerçekleşir. Bu anlarda ya kapalı bir alandayızdır ya da güneş batmış olur. Galaxy S7 ve S7 edge ile ışık koşulları artık sorun değil. Çünkü görüntü sensöründe bulunan diyafram değeri daha düşük F1,7 lens ve daha büyük 1,4 µm pikseller sayesinde fotoğraflarınızın daha keskin ve ayrıntılı çıkması için çok daha fazla ışık yakalanır.

Hareketli panorama

Hareketli panoramalarda, geniş alana yayılmışı hareketleri artık kolayca yakalayabilirsiniz. Aynı anda yakalanan sabit panorama, hareketli versiyonundan alınan en net karelerin sıralı ve kusursuz şekilde bir araya getirilmesinden oluşur. Bir anı yeniden yaşamak için tek yapmanız gereken, ekranı kaydırmak veya Galaxy S7 ve S7 edge’inizi yan tutmaktır.

Seri çekim

Bir. İki. Üç. Gülümse! Seri Çekim, siz deklanşöre basmadan hemen önce yaşanan üç güzel saniyeyi yakalar ve çeker. Böylece sabit fotoğraf olarak saklamak istediğiniz anı kendiniz seçebilirsiniz.

Hiperatlama

Profesyonel seviyede zaman atlamalı çekim ile şehrinizin enerjisini yakalayın. El titremesi yeni vDIS teknolojisiyle telafi edilir ve sadece en net kareler bir araya getirilerek her seferinde yüksek kalitede çekimler gerçekleştirilir.

Sahne Işığı

Güzel Yüz Modu’daki Sahne Işığı özelliğiyle yüzünüzün belirli bölümlerini aydınlatarak öne çıkmasını sağlayın. Farklı efektler oluşturmak için sahne ışığının gücü ve yönü ayarlanabilir.

Selfie flaşı

İyi aydınlatma birçok şeyi değiştirebilir. Özellikle de selfie’lerinizi. Ön flaş, tüm sAMOLED ekranı kullanır ve ışığı eşit olarak dağıtarak yüzünüzü yumuşak bir parlaklıkla aydınlatır.

Geniş Açılı selfie

Grupça selfie çekme vakti geldiğinde, kamerayı 120˚kadar çevirerek kimsenin fotoğrafın dışında kalmasına izin vermeyin. Böylece herkesin gülümsemesini yakalayın ve bu anı sonsuzlaştırın.

 

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın