Now Reading
Samsung Gear S şarj problemleri

Samsung Gear S ile ilgili tam şarj olmama problemine değineceğiz.

Kısaca Gear S tanıtımı; 
Boyutlar-> 39,9 x 58,1 x 12,5 Ekran->2.0” Super AMOLED (360 x 480)  GPS A-GPS / GLONASS Bellek->512 MB RAM + 4 GB RAM  Sensör->Accelerometer, Gyroscope, Compass, HRM, Ambient Light, UV, Barometer  İşletim Sistemi->Tizen based wearable platform
Samsung Gear S kolunuza rahat uyması için zarif kavisli Super AMOLED ekran tasarımına sahip akıllı saat modelidir.  Samsung Gear S telefonunuzdan uzak olduğunuzda bile 3G, Wi – Fi ve Bluetooth bağlantısı ile arama yapmanıza, aramaları ve mesajları yanıtlamanıza olanak sağlıyor. 69 dile kadar destekleyen ekran klavyesini kullanarak anında mesaj gönderebilirsiniz.  Samsung Gear S genişletilmiş özellikleri ve uygulamaları ile hareket halindeyken de canlı ve üretken olmanızı sağlar. Gideceğiniz yere turn-by-turn yaya navigasyonu ile gidebilirsiniz. S Voice özelliğini kullanarak çeşitli işlemleri ellerinizi kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz.  S Health özellikleri ile mükemmel bir sağlık ve form arkadaşıdır. Egzersiz yaparken sizi destekler ve size koçluk yapar. Motivasyonunuzu üst seviyede tutmanıza yardımcı olmayı hedefler.

 

Gear S şarj cihazı olmadan şarj yuvası kullanılarak şarj edilirken şarj Yuvası tamamen şarj olsa bile Gear S batarya seviyesinin yarısından fazla şarj olmuyor. Cihaz arızalı mı?

Gear S şarj cihazı olmadan şarj yuvası kullanılarak şarj edildiğinde batarya kapasitesinin yarısından azına kadar şarj edilir ve bu normal bir durumdur.  Gear S’i şarj yuvasından şarj etmek için Şarj Yuvası için güç kaynağı akımından, şarj işleminin akım veriminden ekstra güç tüketimine ihtiyaç duyar.

Gear şarj cihazı ile şarj yuvası kullanılarak şarj edilirken LED mavi renkte yanar fakat Gear S tam olarak şarj edilmez Gear S arızalı mı?

  LED Şarj Yuvasının batarya seviyesinin şarj durumunu gösterdiği için, Gear S’in bataryasının şarj durumundan  farklı olabilir ve bu normal bir durumdur. Örneğin, Şarj yuvasının LED’i mavi renkte yansa da, Gear S tam olarak şarj edilmeyebilir. Gear S’in batarya seviyesini kontrol etmek için lütfen Gear S’in ekranını aşağı doğru sürükleyin ve gösterge çubuğunu kontrol edin.

 Gear S Şarj yuvasına takıldığında, LED göstergesinin rengi şarj durumundan farklıdır. Renklerin anlamı nedir? 

Batarya seviyesi %100~80 iken, ışık mavi renkte yanar. %80~20 iken, yeşil renkte yanar. %20~5 iken, kırmızı renkte yanar. Ve %5’in altında iken kırmızı renkte yanıp söner. Şarj yuvası hatası meydana gelirse, LED göstergesi sarı renkte yanar. Bu durumda servis desteği için Samsung Servis Merkezi ile iletişim kurmanız gerekir.

Gear S cihazımı şarj etmek için bir bilgisayar kullanabilirmiyim?

Gear’ı şarj etmek için USB kablosu bağlanarak bir bilgisayar kullanılabilir. Yalnızca Samsung tarafından onaylı şarj cihazları, bataryalar ve kablolar kullanın. Onaylanmamış şarj cihazları veya kablolar bataryanın patlamasına veya Gear’ın hasar görmesine neden olabilir.

Gear S cihazımda şarj sırasında bir takım özellikleri kullanamıyorum. Ne yapmayalım?

Gear S’de şarj sırasında sağlıklı şarj olma, ve ısı kontrolü için bazı özellikler kullanılamayabilir. Bu normal bir durumdur. Cihaz kullanımını sürdürebilirsiniz.

Gear S şarj esnasında ısınmaktadır. Bu durum bir arıza mıdır?

Hayır. Şarj esnasında Gear S ısınabilir. Bu normaldir ve Gear’ın ömrünü veya performansını etkilemez. Batarya aşırı ısınırsa, şarj cihazı şarjı durdurabilir.

Gear S cihazımda hangi uygulamalar veya işlevler cihazın ısınmasına neden olur?

Daha fazla güç gerektiren uygulamalar kullanıldığında veya Gear’da uygulamaları uzun süre kullandığınızda, Gear temas nedeniyle size sıcak gelebilir.

1. Zayıf sinyal alanında uzun süreli arama.

2. Zayıf sinyal alanında Navigasyon Haritası.

3. Sürekli arka arkaya yeniden başlatma.

4. Zayıf sinyal alanında Veri ağı kullanılırken uygulama çalıştırılması.

5. Birden fazla uygulamanın aynı anda çalıştırılması.

6. Şarj esnasında uygulamanın çalıştırılması.

Gear S yukarıdaki gibi durumlar nedeniyle ısınıyorsa, uygulama sonlanabilir.

Uygulamayı tekrar başlatmadan önce Gear S’in soğuması için 1~2 dakika bekleyin. Bu süre ortam sıcaklığına, kişiye, takılan bileğin durumuna ve sarsılma durumuna göre değişebilir. Fakat, bu normaldir ve Gear’ınızın ömrünü veya performansını etkilemez.

 

Uyumlu model bilgisi: SM-R7500ZKATUR Samsung Galaxy Gear S

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
25%
İyi
75%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın