SMART SWITCH nedir, Veri aktarımı nasıl yapılır?

Now Reading
SMART SWITCH nedir, Veri aktarımı nasıl yapılır?

Smart Switch: Samsung marka eski cihazınız üzerinden verilerin Yeni Galaxy cihazına hızlı ve kolay şekilde taşınmasını sağlayan bir yazılımdır. Smart Switch’in iki çeşidi bulunmaktadır: Bilgisayar versiyonu (Smart Switch) ve Mobile versiyonu (Smart Switch Mobile)

Smart Switch Mobile ile işlem yapılması

Smart Switch Mobile ile Galaxy cihazları arasında veri transferinin nasıl yapıldığını aşağıda görebilirsiniz.

Cihazları birbirlerine yakın bir şekilde (yaklaşık 20 cm içinde) yerleştirin ve uygulamayı her ikisinde çalıştırın. Daha sonra eski cihazınız üzerinde (Android Cihaz) → (Başlat) → (Bağlan) seçeneklerini seçin.
Bu işlem, eski Galaxy cihazınız üzerine kaydettiğiniz kişisel verilerinizin bağlı bulunan Yeni Galaxy cihazınıza aktarılmasına olanak sağlayacaktır.

Aktarım yapılabilecek veriler aşağıdakilerdir:

  • Kişisel verilerinizi (kişiler, takvim, mesajlar ve notlar),
  • Kişisel içerikler,
  • İndirilen uygulamalar,
  • Çoklu medya verilerinizi ve diğer veri türlerini (alarmlar, Wi-Fi ayarları, geçmiş bilgileri, vb.) gönderebilirsiniz.

Smart Switch (PC) Bilgisayar ile işlem yapılması

Smart Switch uygulamasın (PC) bilgisayar üzerinden aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

  1. Veri yedekleme
  2. Verilerin yenilenmesi
  3. Senkronizasyon
  4. Yazılım güncellemeleri

1- Hızlı bağlantı ve hızlı veri transferi

Smart Switch’i bilgisayarınızda kullanın ve yeni Samsung cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bağlayın. Smart Switch eski cihazınız üzerinde yer alan verileri tanıyacak ve verileri yeni cihazınıza taşımaya başlayacaktır.

2- Kolay yedekleme ve yenileme

Smart Switch, verilerinizin tamamını bilgisayarınızda yedeklemenize ve yedeklenen bilgileri yeniden yüklemenize herhangi karmaşık bir işlem yapmadan olanak sağlamaktadır.
Yeni yedekleme ve yenileme işlevleri aynı zamanda kişisel bilgilerinizi (kişiler, takvim, notlar, mesajlar ve çağrı geçmişi), fotoğraflarınızı, videolarınızı, alarmlarınızı, işaretli ve çeşitli tercihlerinizi taşımanıza yardımcı olacaktır.

3- Veri senkronizasyonu

Kişilerinizi ve takviminizi, cihazlarınız arasında Windows Outlook veya Mac Address Book ve iCal’u kullanarak senkronize edebilirsiniz. Bu akıllı işlevle, takviminizi her an ve her yerde yönetebilirsiniz.

4- Cihaz yazılım güncellemesi

Smart Switch’in bilgisayar versiyonunu kullanarak cihazınızı en son yazılım ile güncelleyebilirsiniz. Cihazınız daha dengeli olacak ve daha iyi performans gösterecektir.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın